Jälgi meid

Uudised

Unistused on selleks, et need täituksid

Ekraanikuva
Millest unistad, hea Hiiu Lehe lugeja? Mille poole püüdleb kooli­laps, kes peagi kooli läheb? Või kodusaare asjalik ettevõtja, ideelooja, saaretuultes karastunud mees või naine. Millal on õige aeg unistada?
Ei ole paremaid, halvemaid aegu. On ainult hetk, milles viibime praegu. Midagi sellist ütles kunagi üks tuntud luuletaja (Artur Alliksaar). Nüüd, kui saare külastajatevoog hakkab vähenema, on õige aeg hakata uueks aastaks atra seadma. Koguda kokku viimased jäänused suvekuumusest ning mõelda, mida saan nüüd ja praegu ära teha, et astuda sammukese lähemale oma unistuste poole? Hiiumaa on väike ja habras saar, mis oma erilisusega äratab aukartust. Erinevad saarelegendid räägivad haldjatest, kes saadavad meid igapäevaelus ja mõnikord on hea mõelda, et nad aitavad meil täita oma unistusi. Seepärast ongi mõistlik seada eesmärgid ja need kõva häälega välja öelda.
Unistus muutub tõeliseks, kui väljendan seda selge sõnaga ja suurelt, miks mitte visuaalselt? Koolilaps saab võtta eesmärgiks hästi õppida, see võib olla suurepärane unistus. Hiiumaa turismiettevõtja saab mõelda, millist pilti soovin jätta oma külastajale? Kuidas ehitada hästi üles oma ettevõtte logo, sõnum, millega ma jään külastajale meelde? Milliseid maitsvaid roogasid või hõrgutisi saan pakkuda oma külalistele edaspidi? Millisel viisil annan selle sõnumi ja emotsiooni edasi? Pole paremat võimalust oma sõnumit edastada, kui panna see kirja ja mitte saata seda pudelipostiga mandri suunas, vaid panna see Hiiu Lehe vahele. Me nimetame seda reklaamiks ja võime mõelda, et tegemist on agressiivse sõnumiga, kuid kas ikka on?
Sellel suvel on üks ülivinge pitsategija (Roograhu restoran) jaganud igal reedel ühele Hiiu Lehe lugejale tasuta pitsa ja ta teeb seda septembri lõpuni, sest nii on hea oma saare elanikele ja külalistele meelde jääda ja teha head. Meie oma ettevõtja (OÜ HMPK) viis Hiiu Lehe abiga ühele hiidlasele kingituseks talvepuid. Tahame, et meie inimestel on talvel soe ja mõnus.
Suvelehe tagaküljel on kupongi­reklaam, millega saab oma ettevõtet tutvustada hoopis erilisel viisil, pakkuda midagi erilist soodsamalt või täitsa muidu oma kliendile. Kes meist poleks saanud maitsta Kalapoes hõrgutavat tassi värsket kohvi, kuid kas ka tasuta? Jälgi kuponge, neis peituvad imelised võimalused. Ja kui omad head teenust või toodet, mida tahaksid jagada, siis soeta oma ettevõttele kupong ja naudi võrratut külastajate melu ja tänu. Selleks võta ühendust meie Irinaga.
Meil on palju häid sõpru, tuttavaid ning naabreid, keda tahame ja saame meeles pidada. Teeme seda siis, kui nad saavad seda ise lugeda ja paneme Hiiu Lehte sünnipäeva­õnnesoovid, lihtsalt head soovid ning märgime ära oma lähedastest juubilarid. Selleks võta ühendust Annikaga.
Hiiu Leht on see üks ja ainuke meie oma kogukonna hea haldjas. Veel väike, kuid koos on meil võimalus kasvada suureks ja tugevaks. Liigume koos oma unistuste poole ja ütleme need kõva häälega välja või paneme kirja ja ikka Hiiu Lehte. Unistada tuleb suurelt.

MARJU REISBERG
OÜ Hiiu Meedia
tegevjuht

Veel lugemist: