Connect with us

Juhtkiri

Üllatus!

Kui toimetuse postkasti potsatas pressiteade, et Eesti võimekaim omavalitsus on Viimsi vald, ei tekkinud kohe isegi huvi vaadata, millisel kohal on meie omavalitsused selles tabelis.
Nagunii on viimane Õru vald Valga maakonnas ja Hiiumaa omavalitsused ikka enam vähem seal kus senigi: Emmaste-Kärdla esiviiekümnes, Käina esisajas ning Pühalepa ja Kõrgessaare viimase saja seas.
Ent üllatus-üllatus! Seda, et neli Hiiumaa omavalitsust on viimasel neljal aastal st 2009–2012  võrreldes eelmise nelja aastaga kena tõusu läbi teinud, ei osanud oodata. (Loe lisaks lk 3)
Ka “Kohaliku omavalitsuse üksuste võimekuse indeksi 2012” koostajad nendivad, et omavalitsuste arvestuslik keskmine koht KOV-võimekuse pingereas on suurenenud Hiiumaal, Jõgevamaal, Viljandimaal ning vähenenud Läänemaal ja Valgamaal. Tore on olla tõusjatega ühes paadis.
Üllatuseks oli ka see, et Kärdla on üldarvestuses langenud kuue koha võrra ja välja kukkunud majanduse edetabeli esikümnest. Põhjusena nimetavad edurivi koostajad Kärdla töökohtade vähenemist.
Ilmselt oli selles oma osa 2009. aastal sisse tormanud masul ja järgmisel neljal aastal Kärdla taastab oma positsiooni. Tulid ju meie suured plastiettevõtted kriisist suhteliselt kiiresti välja.
Pole midagi öelda, tubli tulemus!
15. oktoober 2013

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...