Connect with us

Juhtkiri

Üllatus!

Kui toimetuse postkasti potsatas pressiteade, et Eesti võimekaim omavalitsus on Viimsi vald, ei tekkinud kohe isegi huvi vaadata, millisel kohal on meie omavalitsused selles tabelis.
Nagunii on viimane Õru vald Valga maakonnas ja Hiiumaa omavalitsused ikka enam vähem seal kus senigi: Emmaste-Kärdla esiviiekümnes, Käina esisajas ning Pühalepa ja Kõrgessaare viimase saja seas.
Ent üllatus-üllatus! Seda, et neli Hiiumaa omavalitsust on viimasel neljal aastal st 2009–2012  võrreldes eelmise nelja aastaga kena tõusu läbi teinud, ei osanud oodata. (Loe lisaks lk 3)
Ka “Kohaliku omavalitsuse üksuste võimekuse indeksi 2012” koostajad nendivad, et omavalitsuste arvestuslik keskmine koht KOV-võimekuse pingereas on suurenenud Hiiumaal, Jõgevamaal, Viljandimaal ning vähenenud Läänemaal ja Valgamaal. Tore on olla tõusjatega ühes paadis.
Üllatuseks oli ka see, et Kärdla on üldarvestuses langenud kuue koha võrra ja välja kukkunud majanduse edetabeli esikümnest. Põhjusena nimetavad edurivi koostajad Kärdla töökohtade vähenemist.
Ilmselt oli selles oma osa 2009. aastal sisse tormanud masul ja järgmisel neljal aastal Kärdla taastab oma positsiooni. Tulid ju meie suured plastiettevõtted kriisist suhteliselt kiiresti välja.
Pole midagi öelda, tubli tulemus!
15. oktoober 2013

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...