Connect with us

Uudised

Ujuvraamatukogudesse annetati 16 kasti raamatuid

Raamatute kogumis­kastid olid väljas mõlema laevaliini sadamates ning kokku toodi Hiiumaa parvlaevadel lugejate jaoks 16 kastitäit raamatuid – seda, kui palju Leigril ja Tiiul nüüd kokku raamatuid on, öelda ei saa, kuna tegu on “ujuva” suurusega.
Rohuküla-Heltermaa liini teenindusjuht Moonika Teras ütles, et Saaremaa liini sadamatesse tõid reisijad kaheksa kasti raamatuid. “Oleme selle üle väga rõõmsad,” ütles Teras.
“Hiiumaa liini sadamatesse toodi raamatuid sama teist palju juurde – nii et oleme tulemusega väga rahul ja inimestele raamaturiiulite valiku mitmekesistamise eest väga tänulikud.”
Seda, kui palju raamatuid on nüüd kahe parvlaeva n-ö ujuvates kogudes kokku, on tema sõnul keeruline hinnata, kuna raamatute arv riiulis on muutuv suurus. Raamatuid laenutatakse pidevalt ning samas tuuakse ka tagasi ja tuuakse juurde. “Seda kogust aitab iseloomustada fakt, et Eesti Hoiuraamatukogu saatis veebruaris mõlemale laevale 200 raamatut, mis kohe ka riiulitesse jõudsid.”
Raamaturiiulid on Hiiumaa parvlaevadel olnud juba mitu aastat, aastast 2017 ning inimesed on avastanud võimaluse, kas lugeda raamatut kohapeal või huvipakkuv teos kaasa haarata. “Praegune raamatukogude aasta toob kindlasti meie raamaturiiulite juurde veelgi enam inimesi ja loodame, et igaüks leiab suurest valikust omale meele­pärase lugemise,” ütles Teras.
Pooleliolev raamat mõlemal laeval
Tema sõnul on ka reisijaid, kes raamatut kaasa ei soovi võtta, aga kellel näiteks on Tiiu peal üks raamat pooleli ja teine Leigri peal. “”Nii et sõltuvalt, kumma laevaga sõidab, loeb pooleliolevat raamatut edasi,” selgitas ta.
Laevapere on reisijatelt saanud positiivset tagasi­sidet. Kestab ju parvlaevareis mandri ja Hiiumaa vahel parasjagu niipalju, et saab kätte võtta mõne raamatu ning jõuab ka aru saada, kas see lugejat kõnetab. “Lubame raamatu koju või reisile kaasa võtta, aga loodame, et lugejad toovad need meile ka tagasi,” soovis Teras. Rohkem kasutatakse seda võimalust muidugi suvel, kui laevadel on reisijaid rohkem.
Raamatuid võib alati tuua
Kui nüüd keegi veel soovib raamatuid annetada, võib need alati jätta laeva raamatu­riiulisse või sadamakassadesse, kuigi seekordne kogumiskampaania läbi sai. Moonika Teras on üsna kindel, et kordavad seda veel. “Elu on näidanud, et raamatu­riiulilt kaasa võetud raamatutest jõuavad kahjuks vähesed tagasi. Samas on meil nüüdsest hea koostöö Eesti Hoiuraamatu­koguga, mis on valmis meile omalt poolt raamatuid ujuvraamatukogu täiendamiseks andma.”
Kuu aja jooksul, 19. jaanuarist kuni 19. veebruarini, kutsus TS Laevad annetama läbi loetud raamatuid Hiiumaa liini laevade lugemisriiulitesse.
Raamatuid sai panna sadamates kogumiskastidesse, mis olid Heltermaa sadama sadama­hoone ootesaalis, Rohu­küla sadama kohvikus, Virtsu sadama ja Kuivastu sadama ootesaalis.

Veel lugemist:

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Reedel anti Käinas toimunud Eesti Vabariigi 106. sünnipäeva pidulikul aktusel üle Hiiumaa valla teenetemärgid ja tänukirjad. Teenetemärgid said Aili Kibuspuu, Tõnu Otsason, Helle Nittim...

Külalugu

Kassarit on Hiiumaast eraldiseisev, mis siis, et suure saare küljes kinni. Veel rootsi ajal, 17. sajandil oli kahe saare ja laidude (Orjaku, Puulaid jt)...

Juhtkiri

Mönikord juhtub sedavisi, et oma laps vöi möni teina kallis inimene aab so närvi na mustaks, et tahaks taale üsna sandisti ütelda. Ütledkid ja...