Connect with us

Uudised

Ujuvraamatukogudesse annetati 16 kasti raamatuid

Raamatute kogumis­kastid olid väljas mõlema laevaliini sadamates ning kokku toodi Hiiumaa parvlaevadel lugejate jaoks 16 kastitäit raamatuid – seda, kui palju Leigril ja Tiiul nüüd kokku raamatuid on, öelda ei saa, kuna tegu on “ujuva” suurusega.
Rohuküla-Heltermaa liini teenindusjuht Moonika Teras ütles, et Saaremaa liini sadamatesse tõid reisijad kaheksa kasti raamatuid. “Oleme selle üle väga rõõmsad,” ütles Teras.
“Hiiumaa liini sadamatesse toodi raamatuid sama teist palju juurde – nii et oleme tulemusega väga rahul ja inimestele raamaturiiulite valiku mitmekesistamise eest väga tänulikud.”
Seda, kui palju raamatuid on nüüd kahe parvlaeva n-ö ujuvates kogudes kokku, on tema sõnul keeruline hinnata, kuna raamatute arv riiulis on muutuv suurus. Raamatuid laenutatakse pidevalt ning samas tuuakse ka tagasi ja tuuakse juurde. “Seda kogust aitab iseloomustada fakt, et Eesti Hoiuraamatukogu saatis veebruaris mõlemale laevale 200 raamatut, mis kohe ka riiulitesse jõudsid.”
Raamaturiiulid on Hiiumaa parvlaevadel olnud juba mitu aastat, aastast 2017 ning inimesed on avastanud võimaluse, kas lugeda raamatut kohapeal või huvipakkuv teos kaasa haarata. “Praegune raamatukogude aasta toob kindlasti meie raamaturiiulite juurde veelgi enam inimesi ja loodame, et igaüks leiab suurest valikust omale meele­pärase lugemise,” ütles Teras.
Pooleliolev raamat mõlemal laeval
Tema sõnul on ka reisijaid, kes raamatut kaasa ei soovi võtta, aga kellel näiteks on Tiiu peal üks raamat pooleli ja teine Leigri peal. “”Nii et sõltuvalt, kumma laevaga sõidab, loeb pooleliolevat raamatut edasi,” selgitas ta.
Laevapere on reisijatelt saanud positiivset tagasi­sidet. Kestab ju parvlaevareis mandri ja Hiiumaa vahel parasjagu niipalju, et saab kätte võtta mõne raamatu ning jõuab ka aru saada, kas see lugejat kõnetab. “Lubame raamatu koju või reisile kaasa võtta, aga loodame, et lugejad toovad need meile ka tagasi,” soovis Teras. Rohkem kasutatakse seda võimalust muidugi suvel, kui laevadel on reisijaid rohkem.
Raamatuid võib alati tuua
Kui nüüd keegi veel soovib raamatuid annetada, võib need alati jätta laeva raamatu­riiulisse või sadamakassadesse, kuigi seekordne kogumiskampaania läbi sai. Moonika Teras on üsna kindel, et kordavad seda veel. “Elu on näidanud, et raamatu­riiulilt kaasa võetud raamatutest jõuavad kahjuks vähesed tagasi. Samas on meil nüüdsest hea koostöö Eesti Hoiuraamatu­koguga, mis on valmis meile omalt poolt raamatuid ujuvraamatukogu täiendamiseks andma.”
Kuu aja jooksul, 19. jaanuarist kuni 19. veebruarini, kutsus TS Laevad annetama läbi loetud raamatuid Hiiumaa liini laevade lugemisriiulitesse.
Raamatuid sai panna sadamates kogumiskastidesse, mis olid Heltermaa sadama sadama­hoone ootesaalis, Rohu­küla sadama kohvikus, Virtsu sadama ja Kuivastu sadama ootesaalis.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...