Connect with us

Uudised

Tunnustus tegusatele eakatele

Erakogu
HARDA ROOSNA
Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt tunnustab 22. augusti teistele eeskujuks olevaid aktiivseid eakaid inimesi. Hiiumaalt on tänuvastuvõtule kutsutud kaks vahvat naist: Anne Rajang ja Lehte Nigul.
Aastakümneid arstina töötanud Anne Rajang on kogu pensioniaja jooksul olnud üks aktiivsemaid eakaid Kärdlas. Aastaid osales ta nii Kärdla pensionäride nõukogu kui ka Hiiumaa pensionäride ühenduse töös.
Endise meditsiinitöötajana tegutseb ta aktiivselt Kärdla päevakeskuse terviseringi eestvedajana, korraldades terviseteemadel loenguid. Ta innustab teisi eakaaslasi kepikõnnitreeningutele, osaleb aktiivselt eakate aeroobikaringis. Samuti on Anne Rajang aktiivne kirikukoorilaulja.
Kaaslased ütlevad, et Anne on alati rõõmsameelne ja humoorikas. Aktiivse ja positiivse ellusuhtumisega innustab ta paljusid enda eakaaslasi tervislikele eluviisidele.
Lehte Nigul elab Lauka kandis ja on väga aktiivne – tegeleb seeniortantsuga, osaleb eakate võimlemisringi tegevuses innustades teisigi omaealisi võimlema tulema. Samuti käib ta koos Lauka päevakeskuse eakatega vesivõimlemises. Lehte kirjutab humoorikaid näidendeid ja mängib neis ka ise, ilmestades omanäoliselt tegelaskujusid ja kui esinemisel on vaja, siis teeb ka spagaadi ära.
Seoses tänavuse liikumisaastaga, tunnustatakse neid eakaid, kes oma füüsilise aktiivsusega olnud teistele eeskujuks ning enda saavutuste või vabatahtliku tegevusega innustanud teisi eakaid rohkem liikuma.
Iga maakond esitas tunnustamiseks kaks sportlikku ja aktiivset eakat. Kokku on Tallinnas Vanurite eneseabi- ja nõustamisühingu Poska keskuses toimuvale tänuvastuvõtule kutsutud 31 inimest.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....