Connect with us

Uudised

Armsad eakad, palun püsige kodus!

Hiiumaa vallamajast tuli teade, et vaatamata hoiatustele kõikidest kanalitest on meie eakaid näha nii poodides kui apteekides. See aga võib olla ohtlik, sest ka Hiiumaal on avastatud üks koroonaviirusesse nakatunu.
Viroloog Irja Lutsar hoiatab, et eakad inimesed on praegu levivast koroonaviirusest kõige ohustatumad, kuna nad põevad seda haigust raskelt või väga raskelt.
Seepärast palve ka eakate lähedastele ja naabritega – palun hoolitsege, et teie 60aastased ja vanemad lähikondsed püsiksid kodus ning vajadusel abistage neid lähikontakte vältides.
Kõrgesse riskirühma kuuluvad:

  • vanemaealised st 60aastased ja vanemad, sealhulgas hooldekodudes elavad inimesed,
  • olenemata vanusest isikud, kellel on tõsised kaasuvad haigused nagu südame-veresoonkonna haigused, kroonilised kopsuhaigused, immuunpuudulikkus, diabeet, onkoloogilised haigused.

Ärge kutsuge lapselapsi enda juurde hoida!

  • Tühistage kõik mittevajalikud kohtumised ja käimised.
  • Vaadake üle ja korraldage kaheks nädalaks ette oma toiduvaru ja ühe kuu ravimite varu.
  • Võimalusel ärge käige ise poes ja apteegis. Paluge seal käia lähedastel või kohaliku omavalitsuse sotsiaal­töötajal või Hiiumaal ka diakooniatöö koordinaator Triin Simsonil 5621 2357.
  • Võimalusel hoidke inimestega kahemeetrist vahet ja peske sagedasti käsi, tuulutage tube ja desinfitseerige üldkasutatavaid pindu.
  • Kui siiski tunnete, et tervis on käest ära, palun konsulteerige oma perearstiga telefoni teel.

Nakkusohtlikud on ka sümptomiteta inimesed:  

  • need, kes põevad väga kergelt või täiesti sümptomiteta ja
  • peiteajal need, kel hiljem sümptomid tekivad.

Väga nakkusohtlik võib inimene peiteajal olla praeguse teadmisega juba kuni kolm päeva enne sümptomite avaldumist.
Surmajuhtude vältimisel on praktikas edukamad olnud need riigid, kes suudavad haiguse eakatest eemale hoida.
Ärgem unustagem: karantiin tähendab, et siis peabki 24/7 kodus olema.
Rahulikult ja mõistlikult tegutsedes saame koroona­viirusest jagu!

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...