Connect with us

Uudised

Armsad eakad, palun püsige kodus!

Hiiumaa vallamajast tuli teade, et vaatamata hoiatustele kõikidest kanalitest on meie eakaid näha nii poodides kui apteekides. See aga võib olla ohtlik, sest ka Hiiumaal on avastatud üks koroonaviirusesse nakatunu.
Viroloog Irja Lutsar hoiatab, et eakad inimesed on praegu levivast koroonaviirusest kõige ohustatumad, kuna nad põevad seda haigust raskelt või väga raskelt.
Seepärast palve ka eakate lähedastele ja naabritega – palun hoolitsege, et teie 60aastased ja vanemad lähikondsed püsiksid kodus ning vajadusel abistage neid lähikontakte vältides.
Kõrgesse riskirühma kuuluvad:

  • vanemaealised st 60aastased ja vanemad, sealhulgas hooldekodudes elavad inimesed,
  • olenemata vanusest isikud, kellel on tõsised kaasuvad haigused nagu südame-veresoonkonna haigused, kroonilised kopsuhaigused, immuunpuudulikkus, diabeet, onkoloogilised haigused.

Ärge kutsuge lapselapsi enda juurde hoida!

  • Tühistage kõik mittevajalikud kohtumised ja käimised.
  • Vaadake üle ja korraldage kaheks nädalaks ette oma toiduvaru ja ühe kuu ravimite varu.
  • Võimalusel ärge käige ise poes ja apteegis. Paluge seal käia lähedastel või kohaliku omavalitsuse sotsiaal­töötajal või Hiiumaal ka diakooniatöö koordinaator Triin Simsonil 5621 2357.
  • Võimalusel hoidke inimestega kahemeetrist vahet ja peske sagedasti käsi, tuulutage tube ja desinfitseerige üldkasutatavaid pindu.
  • Kui siiski tunnete, et tervis on käest ära, palun konsulteerige oma perearstiga telefoni teel.

Nakkusohtlikud on ka sümptomiteta inimesed:  

  • need, kes põevad väga kergelt või täiesti sümptomiteta ja
  • peiteajal need, kel hiljem sümptomid tekivad.

Väga nakkusohtlik võib inimene peiteajal olla praeguse teadmisega juba kuni kolm päeva enne sümptomite avaldumist.
Surmajuhtude vältimisel on praktikas edukamad olnud need riigid, kes suudavad haiguse eakatest eemale hoida.
Ärgem unustagem: karantiin tähendab, et siis peabki 24/7 kodus olema.
Rahulikult ja mõistlikult tegutsedes saame koroona­viirusest jagu!

Veel lugemist:

Uudised

Täna külastas Hiiumaad NASA astronaut Nicole Aunapu Mann, kelle esivanemad pärit Käina lähedalt Villemi külast. Reis kosmosesse pani teda end koduplaneedil veelgi kodusemalt tundma....

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...