Connect with us

Uudised

Tunnustage isasid!

Algab kandidaatide esitamine aasta isa konkursile.
Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna aseesinaise Karin Rünkorgi sõnul on varasemalt aasta isa valimine olnud rahvarohke ja kõigile meeldinud.
Aasta isa tiitlit saab taotleda isale, kelle peres kasvab kaks või enam last, kes saavad kodust armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust.
Tiitlisaaja valimisel peetakse silmas, et aasta isa oleks lisaks laste kasvatamisele silmapaistvalt tubli ka muudel elualadel.
Kandidaat peab olema Eesti vabariigi kodanik ja rahvastikuregistri järgi Hiiumaa elanik.
Aasta isa tiitlile saab kandidaate esitada 22. oktoobrini. Ettepanek peab sisaldama ees- ja perekonna­nime, vanust, elukohta, töökohta ja ametit, laste arvu, vanuseid ja nimesid ning kandidaadiks esitamise põhjust.
Konkursi eesmärgiks on väärtustada isa ja isadust, tunnustada mehe rolli laste­kasvatamisel ning tema vabatahtlikku tegevust.
“Esitada võib ka neid isasid, keda on varem esitatud, aga kes tiitlit pole saanud,” ütles Rünkorg.
Aasta isa valitakse nais­kodukaitse Hiiumaa jaoskonna poolt avalikul konkursil kord aastas. Tänavune kontsert ja tunnustuse üleandmine toimub isade­päeva pidulikul kontsert­aktusel Kõpu rahvamajas 11. novembril.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...