Jälgi meid

PERSOON

Tiia Spitsõn pälvis elutööpreemia

EKRAANIKUVA
Tiia Spitsõni teeneid sotsiaalvaldkonnas tunnustati elutöö tegija aunimetuse ja preemiaga.
Ülemaailmsel sotsiaaltöötajate päeval, 15. märtsil kuulutati Jõhvi Kontserdimajas välja 2021. aasta parimad sotsiaalvaldkonna töötajad. Laureaatide hulgas seekord Hiiumaa sotsiaaltöötajaid ei olnud, küll oli hiidlaste hea tuttav Tiia Spitsõn, keda tunnustati aunimetusega “Elutöö tegija sotsiaalvaldkonnas”.
Harku vallavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Tiia Spitsõn töötas Hiiumaa pensioniameti direktorina, hiljem läks tööle mandrile. Nüüdseks on ta aastaid elanud ja töötanud Harku vallas.
2018. aastal kirjutas Harku Valla Teataja, et Tiia Spitsõnil täitus 40 aastat tööd sotsiaalvaldkonnas. Spitsõn rääkis vallalehele, kuidas ta peale sotsiaalkindlustusameti reorganiseerimisi 2003. aasta detsembris Harku valla sotsiaal­osakonna ametikohale kandideeris ja valituks osutus. Tööd alustas ta jaanuaris 2004. “Hiiumaalt siia kolimine oli täielik elumuutus,” tunnistas Spitsõn, kes koos perega on Harku valda rajanud kauni kodu.
Preemiad ja ministri tänusõnad
2021. aasta parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid ja valdkonda panustajaid tunnustas Eesti sotsiaaltöö assotsiatsioon, sotsiaalministeerium tänas iga kategooria laureaate rahalise preemiaga.
Videotervitusega esinenud sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ütles, et sotsiaal­valdkonna töötaja puutub kokku kõikide oma kogukonna liikmetega ning seetõttu on tema roll olla kogukonna südameks: “Ta teab ja tunneb oma piirkonna inimeste rõõme ja muresid ning otsib pidevalt lahendusi. Tunnustan kõiki, kes on valinud oma kutsumuseks sotsiaaltöö, andes endast iga päev ära maksimumi, õppides ja luues uusi väärtusi, saades inimestelt vastu soojust ja tänutunnet.”
Riisalo rääkis, et Eestisse on jõudnud üle 15 000 sõjapõgeniku ja tänas neid, kes aidanud sõja eest põgenenud peredele vajalikku abi korraldada.
“Vabaühenduste kõrval ongi lähikuudel just omavalitsused ning ka sotsiaalvaldkonna töötajad riigile oluliseks partneriks, et pakkuda Ukrainast saabunud peredele ja lastele turvatunnet,” lisas Riisalo.
Igaaastane konkurss võimaldab esile tõsta oma piirkonna, valla või asutuse kõige tublimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid ja valdkonda panustajaid, kes on oma pühendunud tegutsemisega muutnud inimeste ja kogukonna elu paremaks. Konkursile esitati seekord 162 kandidaati.

Veel lugemist:

UUDISED

Riigimetsa Majandamise keskuse (RMK) juhatuse esimehe konkursile laekus esmas­päeva hommikuks 13 avaldust, avaldusi sai veel esitada eilse päeva jooksul. RMK nõukogu kuulutas konkursi välja...

UUDISED

Juhataja konkurss Käina Tuuletornile ja spordikeskusele lõppes ja elamuskeskuse juhiks saab senine Hiiumaa Selveri juhataja Krista Metsand. Hiiu Lehele ütles Krista Metsand, et otsustas...

PÄÄSTE

Eile algas lastele suunatud igaaastane konkurss “Lumest lumele 112” ja samal ajal avati Häirekeskuse kodulehel Lastenurk. Päästeameti foto- ja videokonkurss aitab tõsta laste teadlikkust...

TERVIS

Alates 1. juulist alustab Käina perearstina Helve Kansi (56), kellele terviseameti peadirektor peale kahekuulist konkurssi nimistu kinnitas. Eesti Perearstide seltsi juhatuse liige ja Viljandis...