5.–15. detsembrini on kõigil täiskasvanutel võimalus saada rahvaraamatukogudes infot erinevate õppimisvõimaluste kohta.
Raamatukogudes tutvustatakse huvilistele info leidmist arvutis või nutiseadmes ja antakse teavet selle kohta, mida täiskasvanud õppija võiks ja peaks teadma. See on hea võimalus individuaalseks konsultatsiooniks, et leida ja kinkida endale või oma lähedasele koolitus, kursus või konkreetne asjalik soovitus katkenud õpingute jätkamiseks.
Aitab ju iga enesetäiendamine eluga paremini toime tulla, võimaluse leida uus töö või täiendada oma teadmisi huvipakkuva hobi kohta, olla lihtsalt õnnelikum inimene.
Kel tarkus peas, sel ohjad peos!
Uuringud ja statistika näitavad selget seost hariduse ja palganumbri vahel, mis tähendab, et oma elujärje parandamiseks saab panustada läbi hariduse. Selleks võib olla nii täiskasvanute gümnaasiumi kui kutsekooli lõpetamine, aga ka kõrgkooli astumine.
Haridus võimaldab teha avaramaid valikuid, annab enesekindlust ja oskusi teadlikult oma karjääri kujundada, tulevikutegevusi kavandada kui ka olla oma lastele eeskujuks, mis pole sugugi vähetähtis.
Üha enam täiskasvanuid on võtnud jalge alla koolitee ja on kas lõpetamas poolelijäänud haridust või omandamas kõrgkoolijärgselt uut ametit kutsekoolis. Tihti ei pruugi saadud haridus ja töökohal vajalikud oskused omavahel sugugi klappida ja nii juhtubki, et haridus on justkui olemas, aga oma igapäevatöö jaoks ja tööturul konkurentsivõime säilitamiseks on vaja uusi oskusi lisaks omandada. Ja oskusedki võivad aeguda, sest võib juhtuda, et eelmisel sajandil omandatutega pole enam midagi peale hakata.
Ka huviharidus on täiskasvanute seas populaarne ning pakub paljudele alternatiivi igapäevaelu rutiinile. Uued teadmised ja oskused, uued tuttavad, uued sotsiaalsed võrgustikud, võimalused – kõik see on ühel või teisel moel seotud õpitegevusega.
Haridus ja teadmised on midagi, mida inimeselt ära võtta ei saa, see on kapital. Enda ja oma lähedaste haridusse panustamine on kõige kindlam investeering tulevikuks.
Eesti inimesed ongi hariduseusku ja seda näitab ka statistika, mille kohaselt on Eestis täiskasvanuõppes osalemise määr tõusnud läbi aegade rekordilisele tasemele –
16,8 protsenti. üha enam täiskasvanuid tunneb soovi ja leiab sobivad võimalused enesetäiendamiseks.
Kampaaniat korraldab Eesti täiskasvanute koolitajate assotsiatsioon (ETKA) Andras koostöös raamatukogudega Euroopa sotsiaalfondi projekti “Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine” raames.
Hiiumaal osalevad kampaanias Käina raamatukogu ja Hiiu valla raamatukogu. Hiiu valla raamatukogus on 7. detsembril individuaalne nõustamine igal täistunnil alates kella 10 (registreerimisega); 14. detsembril kell 17.30 õppimisvõimaluste infoallikate tutvustamine.
Käina raamatukogus tutvustatakse väljapandud materjale ja antakse nõu
13. detsembril alates kella 12.
Monica Marfeldt
ETKA Andras
Projekti koordinaator
