Connect with us

Transport

TS Laevade reisijate arv ületas esmakordselt 2 miljonit

Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriva OÜ TS Laevad reisijate arv ületas käesoleva aasta kümne kuuga esmakordselt kahe miljoni reisija piiri.
Sõidukite arvu kasvu veab endiselt suurte sõidukite ehk veokite-haagiste arvu oluline suurenemine. Virtsu-­Kuivastu liinil oli veokite-haagiste arv oktoobris 15 protsenti suurem kui eelmisel aastal, Rohuküla-Heltermaa liinil aga oli kasv koguni 50 protsenti. Hiiumaa liini veokite-haagiste arv püsib peaaegu suvisel tasemel.
Perioodil jaanuar kuni oktoober 2018 teenindas ettevõte kokku üle 2,016 miljoni reisija ja üle 866 000 sõiduki, mis tähendab, et võrreldes mulluse sama perioodiga on reisijate arv kasvanud kahel liinil kokku 2 protsenti ja sõidukite arv 4 protsenti.
“Reisijate arvu kasvu kõrval on hea meel tõdeda, et ka klientide rahulolu parvlaevateenusega ja e-teenindusest soetatud piletite osakaal on pidevalt kasvamas,” ütles TS Laevade juhatuse liige ja teenindus- ja müügivaldkonna juht Pille Kauber.
Oktoobris kasvas üle veetud sõidukite arv 4 protsenti, 79 131 sõidukini ning reisijate arv oli 168 452, jäädes praktiliselt eelmise aasta tasemele. Statistikat mõjutas enim Hiiumaa liin, kus möödunud aasta oktoobriga võrreldes kasvas reisijate arv 8 protsenti ja sõidukite arv 16 protsenti. Saaremaa/Muhu liinil reisis oktoobris 127 186 inimest ning teenindati 58 241 sõidukit ehk 2,7 protsenti vähem reisijaid, kuid 0,1 protsenti rohkem sõidukeid kui mullu.
Viimase aasta jooksul ehk perioodil 2017 november kuni 2018 oktoober on TS Laevad teenindanud kokku 2,282 miljonit reisijat ja 989 000 sõidukit.

Veel lugemist:

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...