Connect with us

Transport

TS Laevade reisijate arv ületas esmakordselt 2 miljonit

Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriva OÜ TS Laevad reisijate arv ületas käesoleva aasta kümne kuuga esmakordselt kahe miljoni reisija piiri.
Sõidukite arvu kasvu veab endiselt suurte sõidukite ehk veokite-haagiste arvu oluline suurenemine. Virtsu-­Kuivastu liinil oli veokite-haagiste arv oktoobris 15 protsenti suurem kui eelmisel aastal, Rohuküla-Heltermaa liinil aga oli kasv koguni 50 protsenti. Hiiumaa liini veokite-haagiste arv püsib peaaegu suvisel tasemel.
Perioodil jaanuar kuni oktoober 2018 teenindas ettevõte kokku üle 2,016 miljoni reisija ja üle 866 000 sõiduki, mis tähendab, et võrreldes mulluse sama perioodiga on reisijate arv kasvanud kahel liinil kokku 2 protsenti ja sõidukite arv 4 protsenti.
“Reisijate arvu kasvu kõrval on hea meel tõdeda, et ka klientide rahulolu parvlaevateenusega ja e-teenindusest soetatud piletite osakaal on pidevalt kasvamas,” ütles TS Laevade juhatuse liige ja teenindus- ja müügivaldkonna juht Pille Kauber.
Oktoobris kasvas üle veetud sõidukite arv 4 protsenti, 79 131 sõidukini ning reisijate arv oli 168 452, jäädes praktiliselt eelmise aasta tasemele. Statistikat mõjutas enim Hiiumaa liin, kus möödunud aasta oktoobriga võrreldes kasvas reisijate arv 8 protsenti ja sõidukite arv 16 protsenti. Saaremaa/Muhu liinil reisis oktoobris 127 186 inimest ning teenindati 58 241 sõidukit ehk 2,7 protsenti vähem reisijaid, kuid 0,1 protsenti rohkem sõidukeid kui mullu.
Viimase aasta jooksul ehk perioodil 2017 november kuni 2018 oktoober on TS Laevad teenindanud kokku 2,282 miljonit reisijat ja 989 000 sõidukit.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...