Jälgi meid

UUDISED

Triin Paesil ilmus esimene luuleraamat

HÄLI-HERTA HAAVAPUU
Igapäevaselt Käina Coop/Ehituskeskuses töötav Triin Paes kogus sahtlipõhjast kokku oma luuleread ja koos enda tehtud loodusfotodega said need kujundaja Anneli Veeli abiga raamatukaante vahele.
Triin Paes rääkis, et kirjutamine ei ole tema jaoks raske, kui selleks on olemas niiöelda tunne. “Ma ei oska kirjutada nii, et keegi annab teema ja kohe tuleb riim,” rääkis ta loomeprotsessist. “Iga luuletus tähendab minu jaoks midagi, nende taga on mingi mu oma lugu ja emotsioon.” Autor lisas, et inspiratsiooniks on talle inimesed tema ümber, olukorrad, elu ise.
Triin Paes avaldas varem luuletusi vähesel määral oma sotsiaalmeediakontol. Seal neid lugenud Anneli Veel ütles, et võib teda abistada luule-raamatu koostamisel.
“Võtsin mõtlemiseks aega ja kirjutasin talle, et teeme ära,” on ta tagantjärgi rõõmus, et julguse kokku võttis.
Luuleraamat “Kulgemine” on Triin Paesi esikteos ning seda trükiti vaid 75 eksemplari. Kõik fotod raamatusse on teinud autor ise, pildistades Hiiumaa loodust.
Koostöö Anneli Veeliga oli tema sõnul fantastiline. “Ta on suurepärane sõber ja juhendaja, abiks nii nõu kui jõuga – oma ala professionaal,” tunnustas ta raamatu kujundajat.
Esikteos on nüüd ilmunud, aga järgmist raamatut tal veel plaanis ei ole. “Võibolla mõne aasta pärast,” jättis ta siiski otsad lahtiseks.
Igapäevaselt elab Triin enda sõnul tavalist argielu nagu me kõik, käib tööl ja vaba aega veedab fotokaga looduses, aga loeb ka palju ilukirjandust ja tihti koos pere ja sõpradega.
Praegu osaleb Triin Paes tõlkebüroo Toimetaja luulevõistlusel “Paiga vaim” oma luuletusega “Ma olen kui haldjas…”.
Blogis toimetaja.eu, kus konkursiluuletusi hinnata saab, oli tema luuletus 6. juuli seisuga esikolmikus. Konkursile saab luuletusi saata veel kuni 15. augustini. Kümne enim hääli saanud luuletuse vahel loositakse 20. augustil peaauhind, jalgratas.

Veel lugemist: