Connect with us

Uudised

Triatlon kui suve ainus ujumine

Laupäevasel Luidja triatlonil oli osalejaid 19, eriti tugev konkurents oli meeste arvestuses, kus kevadise Käina basseini­triatloni võitja Ilmar Kukk jäeti neljandaks.
Kiireim oli algusest peale juhtinud ehk 300meetrisel ujumise etapil enam kui minutilise edu saavutanud Karl Mell. 16aastane aktiivselt triatloniga tegelev noormees lõpetas ajaga 43.08.
Erko Kurvits sünniaastaga 1982 jõudis 15kilomeetrise rattasõidu järel liidrile päris kannule, ent lõpuks andis aeg 43.52 siiski teise koha. Magnus Leht liikus samuti tõusvas tempos ja oli 47.26ga kolmas.
Naiste parim oli üldarvestuses 14. kohal ajaga 58.42 lõpetanud Ülle Paasoja.
Luidja triatloni eestvedaja Artur Valk hindas võitjaid üpris tugevateks sportlasteks, eriti kui ka varasemate aastate tulemusi kõrvutada. “Samas on see ikkagi rahvaspordiüritus, mille keskmine spordimees valutult läbi teeb,” lisas Valk.
Talle jäi eredalt meelde ühe võistleja ütlus, et joostud ja rattaga on küll sõidetud, aga see võistlus on ainus kord, kus sel jahedal suvel vette ujuma saab.
Võistlus on toimunud aastast 1999 ehk järgmine aasta on kahekümnes kord. 20 on olnud ka keskmine osalejate arv. Kõige vähem on stardijoonel olnud üheksa, kõige rohkem üle poolesaja võistleja. Valgu sõnul oli tookord tegemist anomaaliaga, kuna samal ajal oli saarel pealinna spordilaager, millel osalejad samuti starti tulid.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

Uudised

15. veebruari seisuga elab Eestis kehtiva elamisloa või elamisõigusega 83 507 Venemaa kodanikku, kellest 73 772 omavad pikaajalist elamisluba, teatab BNS. Kõige vähem elab...