Connect with us

Uudised

Toredad orienteerumissündmused said läbi

JAANA OMANN
Hiiumaa orienteerujate klubi (HOK) tutvustas 8. septembril Suuremõisa lasteaia- ja kooliperele orienteerumist. Klubi on igal aastal mõnes koolis ja lasteaias seda teinud, Suure­mõisas aga esmakordselt. Kõik olid tublid, ka kõige väiksemad võtsid suure rõõmu ja huviga kontrollpunkte. Vahva oli, et koos lastega osalesid ka kasvatajad ja õpetajad. Kokku oli kontrollpunktide läbijaid 34. Lasteaialastel oli vaja leida kolm kontrollpunkti ja kiiremad olid: Johannes Tamm, Lisandra Liiving, Maribell Murro, Arabella Venski ja Kristofer Undu.
Koolilastele olime seadnud üheksa kontrollpuntki lossiparki. Kõik üheksa läbinutest olid kiiremad Aleksi Diallo, Mikko Magnus Tüür, Miloone Aurelie Martin, Kertu Oja, Konrad Kotkas ja Janette Suvi. Aitäh kõigile tubli osavõtu eest! Mul oli heameel, et lapsed said ilusa ilmaga aktiivselt liikuda ja tutvuda orienteerumisega.
Samas lossipargis korraldatud õhtusel neljapäevakul oli osavõtjaid 67. Kiiremad olid pikal rajal Remigius Masilionis,
keskmisel Marta Maripuu, lühikesel Martin Samorodni, valikrajal Caroly Roos. Loosiauhinnad said Mikko Magnus Tüür, Marta Liis Laanekütt ja Kaarel Kivi, kõik kolm Suure­mõisa koolist. Kokku oli orienteerumis­huvilisi Suuremõisas 101.
Viimane neljapäevak
Selle aasta viimane orienteerumis­neljapäevak toimus 22. septembril Kärdlas sadamahoone juures. Tegemist oli valikorienteerumisega nn kommijooksuga, kus iga läbitud kontrollpunkti eest sai loosipileti. Enamus loosiauhindu olid magusad. Rajameistrid Ene ja Raivo Leht olid maastikule pannud suhtelised lihtsad kümme kontrollpunkti.
Osavõtjaid oli kokku 103. Rõõmustavalt palju oli peresid koos väikeste lastega. Kõige noorem oli kümnekuune Theodor Jõgi, kes oli ema-isal vankris kaasas. Imeilusa ilmaga oli kõigil rõõmus meel võistlemisest ja saadud au­hindadest. Tore oli kuulda arutlusi peale finišit, nagu näiteks: “30 aastat tagasi orienteerusin koolis, nüüd ei eksinudki ära.”; “Lapsed olid kiired ees, ei jõudnud neile kuidagi järgi.”; “Oli väga mõnus, suured tänud raja­meistritele!”
Kõik kümme kontrollpunkti läbinutest olid kiiremad
Toomas Mast, Tanel Esta, Märt Maripuu ja Alari Remmelg
(kes võitis ka peaauhinna, väikese tordi), Mia Esta, Evert Padari, Peedo Pihlamägi, Marta Maripuu, Märt Kesküla ja Helisa Tartu.
Tänud abi eest Kärdla sadama ülemale Liina Härmale, kes ise samuti osales ja võttis kõik kontrollpunktid!

EDA TÄRK
HOK

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...