Connect with us

Uudised

Tohvril uus juhataja ja suurem nõukogu

Juuni keskpaigast juhib Sihtasutust Hiiu maakonna hooldekeskus Tohvrit endine Hiiu valla sotsiaalosakonna juhataja Elge Härma. Nõukogu saab olema viieliikmeline.
Sihtasutuse nõukogu vabastas senise juhatuse liikme Arnold Strömi ametist 13. juunil. Konkurssi juhatuse liikme kohale välja ei kuulutatud ja nõukogu esimees vallavanem Tiit Paulus tegi Härmale ettepaneku tööle asuda.
“Elge Härma on pikaajalise sotsiaaltöö- ja juhtimiskogemusega. Tema varasem töö on kindlasti andnud talle palju kogemusi just sellises valdkonnas ning ametis töötamiseks,” selgitas Paulus valikut.
Esimese hooga palus Härma nõukogul kaaluda ka muid lahendusi, kuid tõsisemal järelemõtlemisel andis oma jah-sõna. “Plussid, mida suutsin leida, kaalusid miinused üle,” selgitas Härma.
Härma töötas täpselt 16 aastat ja kaks kuud Kärdla linnavalitsuse, hiljem Hiiu valla sotsiaalosakonnas, viimased aastad osakonnajuhtajana.
Esimene töökuu hooldekeskuses oli tema enda hinnangul toimekas. Muudatusi muudatuste pärast ta ette ei näe, küll aga võimalusi arenguks. “Olen rahul, et mõned väikesed, kuid väga kiired ja olulised asjad said korda. Mõned vajalikud muudatused oleme teinud ka töökorralduses,” iseloomustas ta esimesi samme sihtasutuse juhatuse liikmena.
Konflikt lahendati laiendades nõukogu
Uus juhatuse liige ei saanud päris valgelt lehelt alustada, sest Strömi töölt vabastamine põhjustas pahameelt. Nii saatis osa hooldekeskuse töötajad 10. juunil vallavolikogu liikmetele pöördumise. “Meile on arusaamatu, mille alusel vabastatakse juhatuse liikme kohustustest Arnold Ström,” seisis kirjas, milles paluti üle vaadata nõukogu otsused ja hinnata nende mõju asutuse tööle.
Sihtasutuse nõukogu 30. mai protokollis on kirjas, et Ström otsustati ametist vabastada, kuna nõukogu hinnangul on juhatuse liikmel vajaka tööks oluline suhtlemisoskus ja positiivne hoiak.
“Juhatuse liige piiras ja takistas nõukogu õigust teostada järelevalvet sihtasutuse tegevuse üle,“ lisas Paulus ja ütles, et Strömil puudus ka koostöötahe sihtasutuse nõukoguga.
Volikogu delegatsioon eesotsas volikogu esimehe Ülo Kikasega kohtus hooldekeskuse töötajatega. Koos arutati nende pöördumist ja olukorda sihtasutuses. Hiljem kutsuti ühise laua äärde ka nõukogu liikmed.
Emmaste vallavolikogu 26. juuni istungil tegi volikogu esimees lähtuvalt töötajate pöördumisest ja avatud juhtimise põhimõttest vallavalitsusele ettepaneku suurendada nõukogu liikmete arvu viieni. Volikogu toetas ettepanekut ühehäälselt. Seni kuulsid nõukogusse lisaks Tiit Paulusele ka vallasekretär Kairi Arunurm ja sotsiaalnõunik Liia Rull.
Elge Härma ütles, et tema sisseelamist uude ametisse toimunu oluliselt ei häirinud. Samuti on töötajate hinnangul praeguseks tavapärane töörütm taastatud.
Ootab külalisi
Maakonna hooldekeskuses näeb Härma piisavalt arenguvõimalusi, kuigi praegu on seoses garantiiremondiga 52kohalises hooldekohas natuke vähem hoolealuseid – 46. “Sel aastal pärsib meie elu garantiiremont, mille esimene etapp just äsja lõppes. Nüüd valmistume järgmisteks. Esmane eesmärk on panna olemasolevad asjad paremini toimima ja uuel aastal, koos uue eelarvega, tulevad kindlasti ka täpsemad plaanid,” selgitas juhtaja.
Tema seisukoht on, et kõik tegevused peavad toetama asutuse peamist ülesannet – hoolitseda hooldekeskuse elanike heaolu eest.
Keskuses on 22 töötajat, kelle päevad mööduvad juhataja sõnul hoogsalt toimetades. “Raske on arugi saada, kui päev juba õhtusse jõudnud. Seevastu hoolealuste päevadesse tahaksin rohkem sisu. Neil päevil, mil majas toimetab meie tegevusjuhendaja Ester Teppart, on siin hoopis teine hingamine. Seega on külalised ja esinejad alati meie majja oodatud,” ütles Härma.
Teine mõte, et kuna tegemist on koduga, võiks maja olla veelgi hubasem. “Näiteks on meil vaba seinapinda, mida taiestega täita,” vihjas juhataja, et kingitused on väga oodatud.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....