Connect with us

Uudised

Toetused muusikule ja tulevasele ämmaemandale

erakogu
Eesti Rahvuskultuuri fond jagas 119 000 euro eest stipendiume ja toetusi. Kaks Hiiumaaga seotud all-fondi toetasid muusik Kaupo Tartut ja ämmaemandaks õppivat Maarja Niimanni.
Kõpu Majaka fondi nõukogu määras Tartule 500eurose loomingulise stipendiumi pikaajalise aktiivse osalemise eest kohalikus muusikaelus.
Fond loodi 1999. aastal edendamaks ja toetamaks Hiiumaa kultuurielu Eri Klasi, Hiiu Kaluri tegevjuhi, kadunud Peeter Palu ja tollase maavanema Hannes Maaseli poolt.
Kassari saare omakultuuri ja arengu edendamiseks loodud fond Lepa Anna Sukasäär toetas 220 euroga Kassari noore Maarja Niimanni õpinguid Tallinna Tervishoiu kõrgkoolis.
Mullu sai samast fondist toetust Maarja ema Merike Niiman koduloolisteks uurimistöödeks “Postiagentuur ja sideteenused Kassaris 20. sajandil” ning “Kino näitamine ja kinos käimine Kassaris 20. sajandil”.
Eesti Ühispanga fond, mis loodud festivalide, kontsertide ja etenduste korraldamiseks maakondades, toetas 1000 euroga MTÜd Hiiumaa Kammermuusika 16. Hiiumaa kammermuusikapäevade korraldamiseks.
SA ERKF toetas Helgi-Maret Olvetit 500 euroga tema tööde teostamiseks ja vormistamiseks personaalnäitusteks Tallinnas, Pärnus ja Hiiumaal.
Finnairi fond toetas 400 euroga Hiiumaa Lasterikaste Perede ühendust käsitööteemaliste töötubade korraldamiseks Eesti Lasterikaste Perede liidu õppe- ja spordilaagris.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...