Connect with us

Uudised

Teateid tenniseplatsidelt vol 2

Nagu augustikuus Hiiu Lehes ilmunud kirjatükis lubatud sai, algasid Hiiumaa meistrivõistlused tennises tõepoolest 11. augustil. Tänu ilmataadi armulikkusele mahtusid viis täiskasvanutele ja kaksteist noorteklassile kavandatud mänguliiki ka kalendris broneeritud aja sisse. Ajapiire ületasid vaid T14 ja T16 üksikmäng, kus mõlemas vanusegrupis pani ennast kindlalt maksma Lotta Kaups. T16 paarismäng jäi üldse ära.

P16 üksikmängu meistritiitli võttis tänavu juba ka meeste vastu väga hästi mänginud Braien Kasser. P14 üksikmängu finaal toimus tennise jaoks veidi ekstreemsetes oludes – õhtuhämaruses puhus tugev tormituul ja pilvedest oli kohe-kohe oodata vihmasadu. Heitlusest vastase ja tuulega väljus võitjana Hardy Klaas.

P16 paarismängus olid edukaimad Andreas Malk ja Tõnis Pärn.

T12 üksikmängus pälvis esikoha Emma Kaups ja P12 üksikmängus Hendrik Klaas, paarismängudes vastavalt Emma Kaups ja Hanna Maria Rool ning Georg Hiiesalu ja Georg Linkov.

Noorte absoluutklassi üksikmängus, kus koos mängisid 1993.-1998. aastal sündinud, tuli neidude hulgas esmakordselt võitjaks Kaisa Malk, segapaarismängus aga õde-venda Kaisa ja Andreas Malk. Noormeestest tõestas aga Marek Sahtel veel kord, et juba mullu omandatud sama vanusegrupi meitritiitel ja pronksmedal meeste üksikmängus ning võit sellesuvisel turniiril “Noor suvehiidlane” ei ole olnud juhuslikku laadi saavutused. Kuid et Marek Sahtel tõuseb tänavu ka Hiiumaa meistriks meeste üksikmängus, ei osanud mina küll prognoosida. Seda pole varasematel aastatel veel juhtunud, et meeste meistritiitli oleks võitnud noorteklassi kuuluv mängija. Väga tubli saavutus!

Erinevalt meeste üksikmängust, kus osalejate arv alati suurem – seekord 16, on naiste üksikmängus võidutsenud paljudel aastatel ka noorteklassi esindajad. Tänavu tabelisse loositud kaheksa mängija hulgas ei lasknud sellel sündida Liisi Käär.

Naiste paarismängus olid parimad Enelin Tatar ja Liisi Käär, meeste paarismängus Andres Tammeveski ja Andres Apri. Segapaarismängus taastasid mullu troonilt tõugatud Kaljo Pihlamets ja Kadri Räis oma liidripositsiooni.

Hiiumaa MV vahele mahtus ka muid ettevõtmisi.

20. augustil läbi viidud Seeniormikstuur reastas Tartust, Tallinnast ja Kärdlast kogunenud mängijatest kokku üle saja-aastased paarid: 1. Tiiu Märtson-Urmas Kalda, 2. Eha Tamleht-Lembit Jansen, 3. Marika Kirss-Pärt Põldemaa, 4. Tiiu Masing-Sven Lindström, 5. Anu Saue-Raivo Rist.

Tunduvalt noorem koosseis võttis omavahel mõõtu 21. augustil kui selgus “Parim perepaar 10”. Võitjate nimedega rändkandik on nüüd kuni järgmise suveni novembris 11aastaseks saanud Hanna Maria Rooli ja tema onu Siim Rooli valdustes. Neile pakkusid konkurentsi veel Quentin Apri-Kadri Räis, Raiko Apri- Merit Rebase ning Teele ja Teet Teemets.

24. septembril kaheksale meesmängijale korraldatud kiirturniir “Kärdla sügis” tõi, lõpuks ometi, sel hooajal üksikmängus väljakule Jaanus Mäe. Tasuks kohe ka esikoht Margus Taluri ja sel aastal jõudsalt edenenud Andres Tammeveski ees.

25. septembril mängiti maha selle aasta segapaarismängude kiirturniiride sarja kolmas ja viimane “Sügismikstuur”. Kaheksa paari hulgas nautisid võitjaau Jaanus Mäe ja Kaisa Malk. Suveetapi võitjad Kaljo Pihlamets ja Lotta Kaups jäeti teiseks. Margus Talur ja Tiiu Masing said aga rõõmupakkuva kolmanda koha.

Tennise tänavune välishooaeg sai lõplikult otsa alles sügisesel koolivaheajal, kuid võistluskalendri keerasime kinni pühapäeval, 9.oktoobril. Hea tava kohaselt jäid viimasteks mõõduvõtmisteks kümnele päevale jagunenud Idaja Lääne-Kärdla vahelised sõprusmängud, kus Lääne- Kärdlas elavate harrastajate 15:12 paremus kallutas seniniviigis olnud üldseisu nende kasuks 4,5:3,5.

11. detsembril osales HaapsalusEesti noorte harrastusliiga turniiril erinevatesvanuse- ja tugevusgruppides kaks Hiiumaa tenniseklubi noormeest ja kaks neidu. Hea võistluskogemuse said kõik, kuid Kaisa Malk pälvis oma grupis ka esikoha.

TIIU MASING

Hiiumaa tenniseklubi

president

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Teema

Hiiumaa muuseumi kauaoodatud pärandihoidla projekt pandi riiklikus rahapuuduses pausile ning muuseumi vara peab edaspidigi hoiul olema nõuetele mittevastavates tingimustes.  Hiiumaa muuseumi uue varahoidla vajadus...