Connect with us

Transport

Tallinna Sadam vastutab parvlaevaühenduse eest

Sefine laevatehas
AS Tallinna Sadam teatas, et vastavalt  majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi vahel sõlmitud lepingule alustas OÜ TS Laevad 1. oktoobrist parvlaevaliikluse teenindamist Virtsu–Kuivastu ja Rohuküla–Heltermaa liinil. Ettevõtte esindajad kinnitavad, et kuni uute parvlaevade saabumiseni on laevaliiklus tagatud asenduslaevadega.
Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul oli laevaliiklus tagatud 1. oktoobril ja see saab olema tagatud ka edaspidi.
“Varu­plaan asenduslaevadega on meil kokku lepitud vähemalt aasta lõpuni ja selleks ajaks soovime ära tuua kaks uutest parvlaevadest,” ütles Kalm.
Parvlaevaliiklus mandri ja suursaarte vahel saab tema kinnitusel olema tagatud ka alates jaanuarist – loodetavasti juba uute parvlaevade abil. “Kui tõesti peaks juhtuma, et üks või mõlemad uutest laevadest ei jõua ka jaanuari alguseks Eestisse, siis rendime tehastelt saadavate trahvide eest asenduslaevad. Juba täna katavad tehaste makstavad trahvid valdavalt asenduslaevade kulud. Seega olgu ümber lükatud jutt, et saarte vahele jääb sõitma vaid kaks laeva,” sõnas Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.
“Mõistame, et kõik elavad meie tegemistele kaasa ja hindame seda. Oleme ise avatud ning püüame pidevalt huvilistele vastata, sest teame, et teema on põnev ja küsimusi olnud palju.
“Uuel meeskonnal on tulnud ümber lükata näiteks pressiteateid, et uutel laevadel on vanad mootorid. On tulnud kinnitada, et peale 1. oktoobrit laevad ikka sõidavad ning inimesed saavad veetud ja piletid müüdud. On tulnud kinnitada, et senise vedajaga on meil hea partnerlus ja ka see toimib ladusalt, hindame ka seda,” loetles Kalm.
Kalm kinnitas, et uued laevad on tehastes valmimas, nende vastuvõtmine sõltub tehaste pingutustest ja meie soovidest tagada laevade kvali­teet.
Kalm ütles, et lähiajal saavad Eesti ajakirjanikud minna uute laevadega tutvuma.
“Tallinna Sadam tajub oma ülesannet ning koostöös oma partneritega, ministeeriumi, laevaomanikega ja meeskonnaga tagame inimeste teenindamise iga võimaliku stsenaariumi puhul,” kinnitas Valdo Kalm.
Aasta lõpuni teenindavad Virtsu–Kuivastu liini parvlaevad Hiiumaa ja Ionas ning Rohuküla–Heltermaa liini parvlaevad Regula ja St.Ola. Oktoobris on abiks ka parvlaev Harilaid, mis aitab tagada sujuvama veo Saaremaal toimuvate sündmuste ajal.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...