Jälgi meid

Uudised

Tähelepanu rändlindudele!

Sel nädalavahetusel saab rändlinde vaadelda nii kogenud linnuvaatlejate juhendamisel kui iseseisvalt.
Hiiumaal Tahkunas saab linde vaadelda lau­päeval, 2. oktoobril ja püha­päeval, 3. oktoobril kella 7.30–11.30ni Pelle Mellovi juhendamisel.
Kel soovi, saab sõita linde vaatlema ka Lääne- või Saare­maale, pole ju väga kauge. Saaremaal Sõrve poolsaarel juhendab vaatlusi Kaarel Võhandu ning vaatlused toimuvad samadel päevadel ja ajal, 2. ja 3. oktoobril kella 7.30–11.30ni.
Läänemaal saab linnuvaatlejatega ühineda kahes paigas. Põõsaspeal toimuvad linnuvaatlused täpselt samadel aegadel, 2. ja 3. oktoobril kella 7.30–11.30ni Annika Forsteni juhendamisel. Lisaks saab Läänemaal linnuvaatlusi teha Puises, aga ainult 3. oktoobril kella 7.30–11.30ni, juhendajaks on seal Margus Ellermaa.
Korraldajate sõnul pole eelregistreerimine vajalik, osalemine on tasuta. Võimalusel kaasa võtta oma binokkel ja linnumääraja ning riietuda soojalt. Osalejatel palutakse järgida kehtivaid piiranguid.
Rändlinde võib vaadelda ka iseseisvalt oma kodu ümbruses või pikematel retkedel. Kirja tuleb panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, iga liigi arvukus, vaatluse tegemise aeg, täpne vaatluskoht ja vaatlejad.Vaatluskohtade kaardi, info ja lingid, kuhu vaatlusandmeid sisestada, leiab aadressilt www.eoy.ee

HIIU LEHT

Veel lugemist:

Uudised

Sel nädalalõpul, 26.–28. jaanuarini toimub järjekordne talvine aialinnuvaatlus. Eesti ornitoloogiaühingu (EOÜ) liige ja Hiiumaa linnusõber Leho Aaslaid teatas, et eelmisel aastal oli meie saarel...