Jälgi meid

UUDISED

Lihavõttelinnuvaatlus

Sel nädalavahetusel, 26.–27. märtsini toimuvad lihavõtte linnuvaatluspäevad. Eesti ornitoloogiaühing kutsub neil päevil kevadet nautima ja ümbritsevale linnuelule tähelepanu pöörama.
Lihavõtte linnuvaatluspäevadel osalemiseks võib koduaia lindude tegutsemist jälgida kas aknast või minna õue linnuretkele.
Linnutundmise oskus ei ole osalemisel tähtis. Kokkuvõtete tegemiseks tuleks kirja panna kõik tuttavad kuuldud-nähtud linnuliigid ja nende ligikaudne arv. Tulemusi oodatakse hiljemalt 31. märtsiks Eesti ornitoloogiaühingu veebilehel avatavas veebiankeedis või posti teel aadressil Veski 4, 51005 Tartu.
27. märtsil toimub lisaks linnade linnuvaatlus, kus selgub varakevade liigirikkaim Eesti linn. Linnade linnuvaatlusel osalemiseks tuleb leida vähemalt üks seltsiline, valida sobiv Eesti linn ja pühapäeval kella 5–13ni leida linna piires võimalikult palju linnuliike. Kohatud linnuliikide nimekiri koos kontaktisiku nime ja telefoninumbriga tuleb edastada juba samal päeval hiljemalt kell 16 meilile tarvo.valker@gmail.com või telefonil 5393 2684.
Linnade linnuvaatluse tulemused tehakse teatavaks sama päeva õhtul hiljemalt kell 19.
Lihavõtte linnuvaatluspäevade esialgsed tulemused avaldatakse 28. märtsil ja lõplik kokkuvõte 5. aprillil.
Lihavõtte linnuvaatlust korraldab Eesti ornitoloogiaühing 1998. aastast.

Veel lugemist:

UUDISED

Sel nädalavahetusel saab rändlinde vaadelda nii kogenud linnuvaatlejate juhendamisel kui iseseisvalt. Hiiumaal Tahkunas saab linde vaadelda lau­päeval, 2. oktoobril ja püha­päeval, 3. oktoobril kella...

UUDISED

Sel nädalalõpul, 26.–28. jaanuarini toimub järjekordne talvine aialinnuvaatlus. Eesti ornitoloogiaühingu (EOÜ) liige ja Hiiumaa linnusõber Leho Aaslaid teatas, et eelmisel aastal oli meie saarel...