Connect with us

Uudised

Swedbanki tiim käis abiks Sõruotsa külaseltsil

erakogu
Ühel päiksepaistelisel neljapäeval võis mööduja Reheselja pritsikuuri ümbruses näha ebatavaliselt aktiivset tegevust.
Kümmekond inimest tegid värvimistööd, mille tulemusena said vana Reheselja pritsikuur ja suur külakiik uue ja värskema väljanägemise.
Lähemal uurimisel selgus, et tegutsejad olid vabatahtlikud Swedbankist.
“Selleks, et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama pisut kaugemalt,” ütles Swedbanki Hiiumaa ärikliendihaldur Elmo Harjak. Kuus aastat tagasi tegi Swedbank algatusena Kärdlas korda kahe silla ümbruse ja värvisid sillapiirded.
“Nii nagu Kärdla kohvikute­päevade positiivsest eeskujust on tänaseks nakatunud kogu Eesti, nõnda on ka meie aastatetagusest initsiatiivist kasvanud Swedbankis üleeestiline aktsioon,” selgitas Harjak.
Seda, mida vabatahtliku tööna ette võtta, otsustavad inimesed ise, pank pakub selleks puhuks võimalust saada lisaks üks tööst vaba päev. Samuti on tööandja valmis korvama osa aktsiooniga seotud kulutustest.
Algatus on kiiresti kosunud ja näiteks mullu tegi 1200 Swedbanki töötajat üle Eesti 80 erinevat heategu.
Reheselja pritsikuuri ja külakiike värvisid Swedbanki ärivaldkondade juhid Tallinnast, Tarmo Vipre Saaremaalt ja Elmo Harjak Hiiumaalt.
Objekti valiti selle olulisuse tõttu kohalikule kogu­konnale. Reheselja pritsikuur on ehitatud aastal 1932 ja hoone oli algselt vabatahtlike pritsimeeste seltsi kasutuses. Kolhoosiajal sai hoonest põllutööliste hommikune kogunemiskoht ja sealsamas peatus ka piimaauto. Nüüdseks on pritsikuurist saanud küla postimaja, kus postiljon saab mugavalt jagada kogu küla ajalehed ja kirjad. Viimastel aastatel on lisandunud veel raamatu­kogu funktsioon – külarahvas on toonud sinna hulgaliselt raamatuid, mida sealt igaüks laenutada saab.
Hoone olulisust küla sümbolina näitab inimeste enda­poolne suur panus hoone kordategemisel – näiteks toodi 2007. aastal hoonesse elekter ja plaan on taastada endisel kujul hoonet varasemalt ehtinud torn.
“Tore on abiks olla sellise, kogukonnale olulise, objekti kordategemisel – kõik osalejad olid selles suhtes ühel meelel,” rääkis Harjak. “Südame tegi soojaks ka küla­inimeste positiivne suhtumine – abistajatele toodi õunu ja suitsukala.”
Harjak kinnitas, et kindlasti soovivad vabatahtlikud Swedbankist ka järgmisel aastal midagi sarnast Hiiumaal ette võtta. Lisaks kutsutakse ka teisi tööandjaid üles sarnastel alustel vabatahtlikku tööd soodustama.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...