Connect with us

Uudised

Swedbanki töötajad tegid heateo

Hea tuttav Virve  Einberg küsis varakevadel, kas leiaksin töist rakendust umbes 40 inimesele, kes septembris tulevad Hiiumaale.
Virve selgitas, et üks pealinna tööpere plaanib saarel ringi vaadata, aga soovib samas ka siia panustada.
Minu vastus oli kiire tulema – muidugi leian! Esimene mõte läks kohe omakanti, Kassari rahvamaja suunas, kus lipuplats vajab tasandamist ning pika ja huvitava ajalooga maja ümbrus on sootuks võssa kasvanud, kõrged ja pehkinud puud ähvardavad rahvamaja katusele langeda ja…
Läbirääkimised Rain Pajuriga Swedbanki ITgrupist said käima lükatud, suvest sai sügis ja 7. septembril vuras Kassari rahvamaja õuele bussitäis rahvast, valdavalt noored ja sitked mehed. Olime varunud piisavalt töökindaid, toonud kaasa kirveid, rehasid ja labidaid, mis teotahtelise seltskonna vahel kiiresti laiali jagati. Rahvamaja perenaine näitas kätte, kus teha ja mida teha. Vabatahtlikud abilised olid ka ise kaasa võtnud paar mootorsaagi ja tööde käigus tuli välja, et nn arvutimeeste seas oli vilunud saemehi enamgi kui saage. Naistele jäid rehatööd ja okste tassimine-põletamine.
Lipuväljaku tasandamisel oli Käina vallavalitsuse ja OÜ Kemehhi toel juba ekska­vaatoritööd ära tehtud ja muld aegsasti kohale veetud. Rehad-labidad välkusid usinalt ja lipuplats sai peagi siledaks.
Võsa sai vähendatud ka muinsuskaitse all oleva vana keldri ümbrusest, mis plaanis restaureerida ja kasutusele võtta. Maha said võetud rahvamaja katust ohustavad puud ning nüüd pääseb rohkem päikest ka maja varjupoolele ja üldvaade on palju helgem.
Töid tehti oskuslikult ja läbimõeldult, nagu oleks koguni kohal kogenud arboristid. Mahavõetud puud saeti kohe paraja pikkusega küttepuudeks rahvamaja kahe kamina tarbeks ja veeti kuuri alla.
Meie kasutuses oli mini­kopp, millega talgulised väga oskuslikult toime tulid;
saime lahti ammusest nuhtlusest ehk metsikust taimepeenrast, mille väljajuurimine inimjõul võimatuks oleks osutunud.
Kolm tundi kadus tööd tehes ja nalja visates kiiresti. Veel kiiremini kadus meie poolt pakutud hernesupp tublide abiliste kõhtudesse. Rääkisime lõunasupi kõrvale Kassari rahvamaja käekäigust, külarahva tegemistest ja Kassari kuulsast Lepa Annast. Tänusõnadega Swedbanki töökale ITgrupile me küll kitsid ei olnud ja asja algataja Rain sai kaasa Voldemar Panso raamatu “Naljakas inimene”.
See talgupäev jääb meelde kauemaks: noorte ja hakkajate inimeste poolt kolme tunniga tehtuid töid poleks selts omal jõul suutnud isegi kolme aasta jooksul ära teha!
Suur tänu Kassari haridus­seltsi ja Kassarimaa inimeste poolt Swedbanki töömesilastele, Käina vallavalitsusele ja OÜle Kemehh, kes kõik panustasid Kassari rahvamaja ümbruse heaks, külaelu heaks.
2016. aastal selgitas Swedbanki töötaja Elmo Harjak Hiiu Lehes: “Nii nagu Kärdla kohvikutepäevade positiivsest eeskujust on tänaseks nakatunud kogu Eesti, nõnda on ka meie aastatetagusest initsiatiivist kasvanud Swedbankis üleeestiline aktsioon.” Seda, mida vabatahtliku tööna ette võtta, otsustavad inimesed ise, pank pakub selleks puhuks võimalust saada üks tööst vaba päev. Samuti on tööandja valmis korvama osa aktsiooniga seotud kulutustest. Algatus on kiiresti kosunud ja näiteks mullu tegi 1200 Swedbanki töötajat üle Eesti 80 erinevat heategu.

Liisi Leman-Kummer Kassari rahvamaja perenaine
Ester Tammis Kodukant Hiiumaa juhatuse liige

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...