Connect with us

Uudised

Suurimad Leader toetused läksid arenduskeskusele ja vallale

Leader tegevusgrupp Hiidlaste Koostöökogu jagas sel aastal toetusi ühes voorus ja kahe meetme alt – suurimad toetused said vallavalitsus ja vallale kuuluv sihtasutus Hiiumaa arenduskeskus.
Meetmest 3 Uuenduslik kogukond sai suurima, 31 000eurose toetuse Hiiumaa vallavalitsus interaktiivse merehariduse arendamiseks Sõru muuseumis. Muuseumi direktor Kaie Pranno ütles, et muuseumis luuakse haridusprogrammid erinevatele sihtgruppidele ning luuakse interaktiivsed eksponaadid.
Meetmest 4 Arengukoostöö oli suurim, 65 000 eurot Hiiumaa arenduskeskuse toetus Hiiumaa veebiportaali ümberehitamiseks ja visuaalse identiteedi käsiraamatu koostamiseks. Arendus­keskus sai rahastuse veel ühele projektile – kolmandast meetmest 9300 eurot Hiiumaa ettevõtlike naiste arengu­programmi rakendamiseks.
Meetmest 3 sai lisaks toetust veel neli projekti. Hiiumaa vabatahtlik merepääste selts sai 19 000 eurot Hiiumaa põhikooliõpilastele mõeldud koolitusprogrammi Noored Meresõbrad elluviimiseks.
Coop Hiiumaaga seotud MTÜ Hiiumaine Toit sai 8200 eurot projektile Avatud Talude Tarkus, MTÜ Hiiu Öko 7200 eurot Hiiumaa koduveinitegijate koolitamiseks ja kohaliku veinikultuuri edendamiseks ning SA Hiiumaa Muuseumid
5200 eurot vaimse pärandi kasutamiseks Hiiumaa toodetes.
Meetmest 4 sai lisaks eelpoolnimetatutele toetuse veel kaks projekti. MTÜ Orjaku Külaselts ligi 10 000 eurot Kassari suvesündmuste ja Kultuurineljapäevade korraldamiseks ning MTÜ Kalana Saund 8400 eurot kogukonnaprojektideks ja lavainstallatsiooni loomiseks samanimelisele festivalile.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...