Jälgi meid

UUDISED

Spordipidu Emmastes

Argo Nurs
Nii võib öelda Emmaste kooli staadionil toimunud Emmaste külade mängude ja Anne Golubi teise mälestusvõistluse kohta.
Ennelõunat toimusid võistlused lastele. Küll oli tore jälgida laste võistlustuhinat ja lastevanemate kaasa­elamist. Kõige tähtsam – lapsed tundsid rõõmu võistlemisest. Nii näiteks valmistus üks noormees kaugushüppes viimaseks katseks. Ta kutsus pealtvaatajaid endale rütmi kaasa plaksutama nagu suurvõistlusel ja tegi oma parima katse. Kõik tundsid sellest rõõmu. Peale lõunat võistlesid täiskasvanud. Meeste kettaheites näitas head tehnilist taset Hannes Maasel. Tema tehnikat jälgisid paljud noored hoolega. Segateatejooksu, kus võistkonda kuulusid kaks meest ja kaks naist, võitsid taas Anne järeltulijad. Neile kuulus Anne Golubi nimeline rändkarikas. Meeldiv oli see, et võistlejaid oli Kärdlast, Käinast, Paladelt, mandrilt ja Soomestki.
Mälestushetkel spordihalli ees mälestuspingi juures meenutasid õpetaja Golubit hea sõnaga Lembit Sauer ja Ene Mänd. Meenutada on vaid head ja toredat. Tema õpilaste sportlikud tulemused on tänasel päevalgi Eesti kerge­jõustikus parimate hulgas. Näiteks Rainer Piirimetsa kõrgushüpperekord 2.24.
Väga ilus ilm, ladus korraldus ja 65 võistlejat tegid päeva ilusaks.
Arvan, et Anne Golub oleks siirast rõõmu tundnud sellise vahva spordipäeva üle.
Suured tänud peakorraldaja Tõnis Saarnakile koos abilistega suurepärase spordipeo eest!

EDA TÄRK

Esipilgul tundus võistlusprogramm mulle raske. Kuna aga viievõistluse aladel selgitati paremusjärjestus igal üksikul alal ja kaasa võis teha ka vaid üksikutel aladel, muutis see võistluse huvitavaks. Osaleda said selletõttu paljud. See muutis võistluse kõikidele jõukohaseks. Oli huvitav spordipäev.

LEMBIT SAUER
spordiveteran,
valla aukodanik

Veel lugemist: