Jälgi meid

TRANSPORT

Sõru merekooli uus purjepaat sai nimeks Hüljes

Laupäeval ristiti Sõru sadamas pidulikult Hüljes, Sõru merekooli uhiuus svertpaat, mis teeb purjetamisõppe veelgi põnevamaks.
Sõru merekooli treener ja sadama madrus Johannes Markus Altmäe rääkis, et uus paat on turvalisem ja merekindlam kui Optimistid, lisaks saab treener olla õpilastega koos paadis. Kuna Hüljes on neljakohaline, saab purjetamist õppida koos, mis on kindlasti lihtsam kui teha seda üksi.
“Optimistiga saab üks-kaks last korraga sõita ja treener peab kaatriga kõrval olema, see paat aga võimaldab ka treeneril olla paadis ja lapsed saavad vahetut informatsiooni ja aimu purjetamisest,” rääkis Altmäe.
Samuti saavad suurema purjekaga purjetamist õppida täiskasvanud.
Hülge ristimisest võttis osa ka Eesti jahtklubide liidu (EJKL) president Egon Elstein, kes kiitis Sõru merekooli paaditüübi valikut: “See on väga hea investeering – iga sent laste arengusse tasub end kuhjaga ära.”
Elstein ütles, et liidu jaoks on tähtis kaasa aidata just väiksemates kohtades kogukonna algatusena sündinud laste purjetamisklubide tegevusele ja purjetamise populariseerimisele. Ta tõi näiteks, et juuli lõpus tuleb Hiiumaale juba kolmandat korda ja Sõrule teist korda liidu merekool Meresõber.
“Eelmisel aastal käisime samasuguse paadiga siin,” viitas Elstein, et ka Meresõbra projektis kasutatakse samasugust svertpaati RS QUEST.
Hüljes sai enim hääli
Purjepaat koos transpordiga maksis 8000 eurot. Pool summast tuli Swedbank Eesti noortespordi toetusmeetmest, omafinantseeringut aitas Sõru merekoolil katta Hiiumaa vald 1000 euroga ja kohaliku omaalgatuse programm 1300 euroga. Puuduoleva summa kogumiseks avas Sõru merekooli selts lapsevanemate ja merekooli sõprade abiga Sõru Jazzi ajaks puhveti “Optimist”.
Paadile nime leidmiseks korraldasid merekooli eestvedajad konkursi ja kõige enam hääli sai nimi Hüljes. Purjepaadi ristiemadeks olid Renate Kastein ja Anna Altrov.
Kastein, kes eelmisel aastal osales ka purjetamistrennides leidis, et paadile sai tore nimi: “Ma ise ei oleks nii toredat nime osanud oodatagi.” Seda, kas ta ka sel suvel purjetama läheb, Renate veel öelda ei osanud.
Sõru merekooli algataja Katrin Visnapuu leidis samuti, et nimi sai väga sobilik: “Hüljes on meie mere kõige suurem elanik ja ka see paat on Sõru merekooli suurim.”
Nimeks pakuti veel näiteks Klaabu, Kanarbikumesi, Kammeljas, Miki, Sõrpa. Visnapuu pakkus, et need toredad nimed võiks ehtida veel nimetuid Optimist-tüüpi svertpaate.
Hülgega merele
Hülge vettelaskmisele järgnes sõit merele. Kakumäe jahisadama purjetamiskeskusest Sõru merekoolile külla tulnud Indrek Ilvese juhendamisel proovisid uut paati Hiiumaa vallavanem Reili Rand ja merekooli õpilased Fredy Saarkoppel, Kaur Pranno ja Henri Aru. Kõik kinnitasid, et jäid esimese sõiduga väga rahule ning merekooli õpilased ütlesid, et ootavad pikisilmi järgmist purjetamistrenni, et Hülgega uuesti merele minna.
Henri Aru ütles, et tundis end uues paadis ta kindlamalt: “Väga mõnus oli sõita. Optimistiga kardad, et lähed ümber, aga sellega oli ikka turvalisem sõita.”
Kaur Pranno ütles, et ilm oli purjetamiseks täpselt sobiv ja tuul polnud liiga tugev: “Täna oli merel hea purjeilm. Praegune mulje on positiivne, sõita oli väga tore.”
Noored hakkavad uue alusega kohe trenni tegema, et olla 29. juuliks valmis Eesti jahtklubide liidu merekooli Meresõber saabumiseks Sõrule. Meresõbra merekooli on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud üle kogu saare. Registreerumine ja täpsem teave veebilehel www.puri.ee

Veel lugemist:

UUDISED

Sõru sadamas algasid kokku ligi miljon eurot maksvad uuendus­tööd, mis tahetakse valmis saada kahe saare vahelist autodevoogu ja suvist väikelaevaliiklust häiri­mata. ASi Saarte Liinid...

UUDISED

Kui Hiiumaa külade päev Sõru sadamas lõppenuks kuulutati, algas sealsamas Hiiumaa rammumehe ja Hiiu Tiiu väljaselgitamine. Kuigi ootused olid kõrged, tuli tõdeda, et osales...