Connect with us

Uudised

Kasvav Kalana Saund kolib Sõrule

erakogu
Esimesel korral Kõpu poolsaare Kalana sadamas ja teisel korral Ristna Paradiisi­rannas toimunud elektroonilise- ja tantsu­muusika festival kolib sel aastal saare lõunatipus asuvasse Sõru sadamasse.
Festivali korraldaja Siim Nestor ütles, et üheks oluliseks põhjuseks festivali Kalanast Sõrule kolimisel olid paremad tingimused, mida seal pakutakse. “Seal on olemas elekter, ei pea ilmselt generaatoreid rentima ja olemas ka katusealune, mis kulub rohkem kui marjaks ära puhul, kui satub kõvemat vihma tulema,” selgitas Nestor.
26.–29. juulil Sõru rannas toimuv festival on sel suvel varasemast pikem ning toob esimest korda Hiiumaale ka välisartiste. Kokku astub Sõru sadama paadikuuris ja selle ümbrusesse rajatavatel lavadel üles rohkem kui poolsada artisti ja DJd.
Eelmiseks nädalaks välja kuulutatud artistide seast on üheks peaesinejaks Lone, mis tuleb Inglismaalt ja loob helisid reivmuusika kuld­aegade vaimus.
Peosarja Club Felicity kureeritaval õhtul esineb värske ja kiidetud kontseptroonika artist Dasychira, kes on pärit Lõuna-Aafrika Vabariigist. Samal laval esineb ka USAst saabuv eks­perimentaalse elektroonikaga tegelev
MD James.
Tallinna plaadifirma Serious Serious toel saabuvad Sõrule müraartist Kisling Viinist ja briti tõusev helikunstnik Jacob Samuel.
Eesti plaadifirma Porridge Bullet, kes on ka Kalana Saundi korraldamise taga, toob kohale briti Jimmy Winklesi ja Rootsi-Inglismaa tandemi Tapes & Ann. Mõlemate nimetatute muusikat on Porridge Bullet ka plaatidel välja andnud.
Kalana Saund 2018 kavasse annavad suure panuse värske mõtlemisega Eesti artistid ja DJd. Live-esinejatest on praeguseks välja hüütud Lu:k, Ajukaja & Nikolajev, Joel Tammik, Benzokai, Blasfemen, Cubus Larvik, dgr Dbblmn & Kuup, Kitchen Brothers, metabora x a.alexa, Rabimilia, TTAN, m.m.rty, Ollus, Shift Tides, Tsantser, Rene Köster,
Thing, Lootus ja Trans Germanium Express.
Üles astub ka Eestist pärit, kuid praegu Suurbritannias resideeruv elektro-artist Regret ja Ühendriikides elav house-muusikat viljelev Mustad Noodid.
DJdest on Kalana Saundi kavast teatavaks tehtud duo Orav & Drummie, kes mängivad plaate kaheksa tundi järjest, Heivi S, Indrek Tammeveski, JFL, N8, Eiki Nestor, Lill Slim, Katja Adrikova, East & West, Haigla peo vedajad Ats, Kris ja Jan, Madis Nestor, Mari-Anna Miller, DJ Quest, Sander Varusk ja Villu Kraan.
Kolmandat suve toimuv Kalana Saund kestab sel aastal neli päeva. Alustatakse neljapäeval 26. juulil hoovõtupäevaga Sõru sadama paadikuuris ja festivalile paneb punkti maandumis­õhtu kaunil mererannal, mille täpne toimumiskoht tehakse teatavaks alles festivali ajal.
Kalana Saundi korraldajad on plaadifirma Porridge Bullet pidajad, DJd ja muusika­ajakirjanikud Raul Saaremets ja Siim Nestor.
Festivali passe kaheks või kolmeks päevaks müüakse Ticketeris. Pileteid üheks õhtuks müüakse vaid festivali­väravas. Poolsalajane maandumis­õhtu on osalejatele tasuta.
Järgmise koguse esinejaid teeb Kalana Saund teatavaks juunikuus.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...