Connect with us

Uudised

Sõru Jazz tänavu kolmepäevane

www.kaunismuusika.ee
Festival Sõru Jazz toimub tänavu esmakordselt kolmepäevasena. Lavastaja Mati Undi 70. sünniaastapäeva puhul on esmakordselt festivali kavas teatrietendus – taaslavastus “Helene, Marion ja Felix”, milles mängivad Piret Kalda, Maria Avdjuško ja Sõru festivali korraldaja Guido Kangur. Lisandub ka mängukohti.
“Sõru Jazz on igal aastal vaieldamatult üks Hiiumaa suvistest muusikalistest tähtsündmustest,” ütleb Emmaste vallavanem Tiit Paulus festivali pressiteates. Ta nimetas nii muusikutelt kui publikult hea hinnangu saanud festivali tugevusteks mitmekesist programmi ja erinevaid mängukohti.
Tänavu toimub festival 20.–22. juunini. Alustatakse Saaremaalt Kuressaarest, kus reedel, 20. juunil toimub Susanna Aleksandra Community kontsert. “Kolmel päeval jätkub Hiiumaal põnevust nii muusika-, teatri-, foto- kui ka loodushuvilistele,” kinnitab Sõru Jazzi peakorraldaja Guido Kangur.
Seekord on lisaks huvitegevustele eraldi lastele mõeldud kontsert: pühapäeval on kavas Toomas Rulli lastelaulud laste endi esituses.
Tänavuse festivali fookuses on maailma kõige populaarsem instrument – kitarr. Nagu ikka esinevad Sõrul parimad Eesti kitarristid nii jazzi kui bluusi vallas – Oleg Pissarenko, Mart Soo, Andre Maaker, Raul Ukareda, Ain Varts, Jaak Sooäär ning loomulikult Weekend Guitar Trio koos Draamateatri näitlejatest kitarristidega.
Eesti muusikute kõrval on kaks väliskülalist, rahvusvaheliselt tunnustatud muusikut: jazzkitarrist Paul Shigihara, kes astub üles koos Jaak Sooäärega, ning pianist Evgeny Lebedev, kes esineb koos Sofia Rubinaga. Bluusi esitavad Tanel Padar ja Airi Allvee. Taas on laval 80ndate tunnustatud instrumentaalansambel Kaseke. Idamaiseid meeleolusid loob noorte meeste bänd Abraham’s Cafe, flamenkorütme kostub duolt Puro Puro.
Etendust “Helene, Marion ja Felix” mängitakse reede õhtul Kalanas RMK Ristna looduskeskuse õuel.

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...