Connect with us

Uudised

Sõru Jazz tänavu kolmepäevane

www.kaunismuusika.ee
Festival Sõru Jazz toimub tänavu esmakordselt kolmepäevasena. Lavastaja Mati Undi 70. sünniaastapäeva puhul on esmakordselt festivali kavas teatrietendus – taaslavastus “Helene, Marion ja Felix”, milles mängivad Piret Kalda, Maria Avdjuško ja Sõru festivali korraldaja Guido Kangur. Lisandub ka mängukohti.
“Sõru Jazz on igal aastal vaieldamatult üks Hiiumaa suvistest muusikalistest tähtsündmustest,” ütleb Emmaste vallavanem Tiit Paulus festivali pressiteates. Ta nimetas nii muusikutelt kui publikult hea hinnangu saanud festivali tugevusteks mitmekesist programmi ja erinevaid mängukohti.
Tänavu toimub festival 20.–22. juunini. Alustatakse Saaremaalt Kuressaarest, kus reedel, 20. juunil toimub Susanna Aleksandra Community kontsert. “Kolmel päeval jätkub Hiiumaal põnevust nii muusika-, teatri-, foto- kui ka loodushuvilistele,” kinnitab Sõru Jazzi peakorraldaja Guido Kangur.
Seekord on lisaks huvitegevustele eraldi lastele mõeldud kontsert: pühapäeval on kavas Toomas Rulli lastelaulud laste endi esituses.
Tänavuse festivali fookuses on maailma kõige populaarsem instrument – kitarr. Nagu ikka esinevad Sõrul parimad Eesti kitarristid nii jazzi kui bluusi vallas – Oleg Pissarenko, Mart Soo, Andre Maaker, Raul Ukareda, Ain Varts, Jaak Sooäär ning loomulikult Weekend Guitar Trio koos Draamateatri näitlejatest kitarristidega.
Eesti muusikute kõrval on kaks väliskülalist, rahvusvaheliselt tunnustatud muusikut: jazzkitarrist Paul Shigihara, kes astub üles koos Jaak Sooäärega, ning pianist Evgeny Lebedev, kes esineb koos Sofia Rubinaga. Bluusi esitavad Tanel Padar ja Airi Allvee. Taas on laval 80ndate tunnustatud instrumentaalansambel Kaseke. Idamaiseid meeleolusid loob noorte meeste bänd Abraham’s Cafe, flamenkorütme kostub duolt Puro Puro.
Etendust “Helene, Marion ja Felix” mängitakse reede õhtul Kalanas RMK Ristna looduskeskuse õuel.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...