Jälgi meid

Uudised

SODI KOTTI | Vabatahtlikud koristasid Mägipe ranna naftast klaarimaks

Mägipe kalurionni juurde kogunes reede hommikul üle 30 vabatahtliku, et Päästeameti ja Keskkonnaameti spetsialistide juhendamisel koristada nädala alguses rannal avastatud naftareostust.

Kaljo Pihlamets juhtis operatsiooni Päästeameti poolt: “Täna hommikuse seisuga oli tuvastatud kaks lõiku – Mägipelt Ristna poole 1,5 km ulatuses ja teine lõik palli RMK kohast Mägipe poole. Nüüd selgus, et sellises ulatuses reostust nagu 24. aprilli õhtul avastati, enam ei ole.”

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.