Connect with us

Juhtkiri

Sammuke eespool

Hiidlased on jälle millegi erilisega hakkama saanud – teadaolevalt pole kusagil mujal maakondliku arengustrateegiat kinnitatud partnerlusleppega.
Tegemist on allkirja kujul antud kinnitusega, et dokument, mille me oma tuleviku kujundamiseks ise koostasime, pole pelk paber eelmiste paberite hunnikus, vaid meie, mitte arengu­strateegia koostajad üksi, võtame ka vastutuse selle elluviimise eest.
Eelmise koostamise aegadest on meeles
karikatuur, kus kava koostajad istuvad Kõpu tuletorni laternaruumis ja kirjutavad arengukava Hiiumaa 2010, all aga kõnnivad hiidlased, kes sellest paberist midagi ei tea. Seekord suudeti arengudokumendi koostamisse kaasata päris palju eri valdkondade asjatundlikke inimesi. Ka partnerluslepe on sisuliselt kaasamise vorm.
Seekord peame me kõik tegema midagi selleks, et lahendada meie suurim mure – inimeste lahkumine saarelt. Strateegia realiseerudes peaks saarel tekkima töökohti ja elamisvõimalusi neile, kes armastavad seda väikest, turvalist ja mõnusat saart.
Üks mõte, mida omalt poolt pakub Hiiu Leht, on see – Hiiumaa ettevõtjad, makske oma töötajaile väärilist palka ja leppige kasvõi pisut väiksema kasuminumbriga.
Liinitöölised, kelle tükitöö hinda järjest alandatakse; hooajatöölised, kes kevadel tööle võetakse ja sügisel jäetakse nagu kasutud kassipojad; müüjad, kes kolmekesi ja miinimumpalga eest suures poes rabelevad, on ju ka meie inimesed. Nad teevad tööd, aga nad tahavad ka elada, lubada endale ujula- ja kontserdipiletit, uut autot ja juuksurilkäiku. Nende peredes kasvavad lapsed, kes vajavad koolitarbeid, huvi­ringe ja igal aastal uusi rõivaid.
Jah, ettevõtluse eesmärk on ju kasum, aga kui pidada silmas meie ühist ja suuremat eesmärki, et inimesed ei lahkuks parema teenistuse nimel Hiiumaalt ja Eestist ning meid elaks siin saarel rohkem, siis ju ehk võiks?

8. oktoober 2013

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...