Connect with us

Uudised

Saaremaa sporditöötajad käisid koostöövõimalusi uurimas

Kärolyn Kivistik
KÄROLYN KIVISTIK
Eelmisel nädalal, 24. novembril Hiiumaal seminar-­õppereisil käinud Saaremaa piirkondade spordijuhid leidsid koostöövõimalusi.
“Oli väga sisukas ja inspireeriv päev,” ütles Saaremaa vallavalitsuse spordi­nõunik Aivi Auga Meie Maa aja­kirjanikule Ivika Nuut-­Laanetile. Auga sõnul oli rõõm kuulda, et hiidlased on väga huvitatud sõprus­kohtumistest saarlastega. “Samuti on Hiiumaale oodatud klubid, kes soovivad korraldada laagreid ja muid sportlikke ettevõtmisi – kõik võimalused selleks on olemas,” lisas Auga.
Hiiumaa valla spordi- ja tervisedenduse spetsialist Martina Martinson ütles eile Hiiu Lehele, et kohtumissoov tuli saarlaste poolt: “Nimelt soovisid nad tulla tutvuma uue Hiiumaa Spordikeskusega ja nii ühildasime hea kasulikuga, arutledes ka suursaarte võimalike koostöökohtade üle spordivaldkonnas.”
Lisaks spordikeskusele viidi saarlased ka Palukülla, kus Argo Valgma ja Aivo Pere tutvustasid terviserada ja tehnikat, millega toodetakse lund ning sõidetakse sisse suusaradu. Saarlased käisid ka Tuuletornis tutvumas Baltikumi kõrgeima ronimisseinaga, kus julgemad neist ka seinal ronisid. Samuti tutvuti Käina Spordikeskuse ja ujulaga.
Martinson hindas kohtumise sisukaks ja inspireerivaks. “Uuel aastal on plaan taas kohtuda, et mõelda ja arutleda, kuidas noortevaldkonna koostööd alustada ja korraldada sõbralikke mõõdu­võtmisi sõpruskohtumiste näol,” lubas Martinson.
Hiiumaal käisid Saaremaa valla spordinõunik Aivi Auga, valla kultuuri- ja sporditöö spetsialist Evelin Mesila ning piirkondade spordijuhid Aivar Kallas Kihelkonnast, Arvo Lepp Leisist, Pirgit Nuut Valjalast, Raivo Uus Kärlast ja Raili Rüütel Piht­last.
Hiiumaa poolt võtsid saar­lasi vastu valla spordi- ja tervisedenduse spetsialist Martina Martinson, Hiiumaa Sport juhataja Martin Lauri, spordikooli direktor Elo Saue, Pühalepa osavalla haldusjuht Argo Valgma, Palu­küla terviseraja hooldaja Aivo Pere ning Kaia Põtter ja Kairi Pisa Käina spordikeskusest.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....