Connect with us

Uudised

Ristnas saab tuletornist laskuda

Üle hulga aja saab järgmisel laupäeval laskuda 29,5 m kõrgusest Ristna tuletornist.
Laskumist juhendab alpinismiinstruktor Toomas Holmberg. “Mõnus koht, kihvt torn, huvitav ajalugu, ilus vaade merele,” loetles Holmberg Ristna tuletorni plusse.
Laskutakse tuletorni 24 m kõrguselt rõdult ja see on suhtelist madal kõrgus, mis on plussiks kui laskumist proovitakse esimest korda.
“Päris esimese laskumise teeme nagunii ära umbes meetrikõrgusel, torni betoon­aluselt – seal saab laskuja vööl istumise tunde kätte. Ta tajub, et see on turvaline, ja kui läheb päris laskumiseks, on tal lisaks laskumisköiele küljes julgestusköis, mida hoian mina,” selgitas Holmberg.
Holmberg märkis, et avatud tuletorne, kust saaks laskuda, on Eestis suhteliselt vähe – Ristna ja Tahkuna. “Avatud on ka Kõpu tuletorn, aga sealt laskuda ei saa, kuna ilmselt vigastaksime torni seinu. Ka on Kõpu tuletornil peal nii kõva muinsuskaitse, et ainu­üksi sellele mõtlemise eest võiks karistada saada.”
Korra on Holmberg proovinud laskuda nii Kihnu kui Ruhnu tuletornist, kuid need on olnud siiski pigem erandid.
Esimese avaliku laskumise Ristna ja Tahkuna tuletornidest korraldas Holmberg 2010. aasta suvel. Pärast seda on ta veel paaril-kolmel korral saanud aega atraktsiooni korrata.
Holmberg meenutas, et esimese proovilaskumise tegi ta Ristnas 2009. aasta sügisel. “Kohtasin siis õiget inimest, Katrin Sarapuud Kõrgessaare vallavalitsusest, kes arvas, et tuletornidest laskumine võiks olla üks turistidele mõeldud atraktsioone,” ütles Holmberg. Tollal astus ta sellepärast ka Eesti tuletorni seltsi liikmeks.
Seekordne laskumine tuletornist maksab 20 eurot. Juhul, kui järjekorda pole, saab sama hinna eest laskuda kaks korda.
Sündmus algab laupäeva, 18. juuli keskpäeval.
Kella 14st mängib tuletorni juures kitarri ja laulab Andrus Roosa.

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...