Connect with us

Uudised

Riigigümnaasiumis oodatakse järgmisi eksamitulemusi

Kärolyn Kivistik
Hiiumaa gümnaasium on koolide riigieksamite mitteametlikus edetabelis korralikul 64. kohal, aga koolis oodatakse pingsalt hoopis järgmise aasta riigieksamite tulemusi.
Neljapäeval Postimehe (PM)avaldatud riigieksamite tulemuste põhjal koostatud edetabelis* on Hiiumaa gümnaasium teinud tõusu 14 koha võrra, mulluselt 78. kohalt 64. kohale.
Gümnaasiumi õppejuht Maris Nõmmik-Kärtner ütles Hiiu Lehele, et pingsalt oodatakse hoopis tuleva aasta kevade riigieksamite tulemusi. “Selle ja eelmise aasta eksamitulemused olid ikkagi Kärdla ühisgümnaasiumi õppekava näitajad,” selgitas ta.
Kevadised eksamid näitavad aga juba puhtalt 2016. aastal alustanud Hiiumaa gümnaasiumi õppekava edukust, sest need lõpetajad on kogu gümnaasiumi­hariduse omandanud juba riigikoolis. “Need tulemused on meile kõige olulisemad, sest näitavad, kas oleme õigel teel,” tõdes õppejuht.
Nõmmik-Kärtneri sõnul on kooli 64. koht pingereas küll hea, aga arenguruumi koolil igatahes on ja ajaga saab vaid paremaks minna. “Ju me ikka tõuseme seal pingereas aja jooksul, aga eks see sõltub ka lendudest, kui palju õpilastes potentsiaali on,” ütles Nõmmik-Kärtner.
Tugevaimad inglise keeles
Kevadel Hiiumaa gümnaa­siumi lõpetanud noorte riigi­eksamite keskmine tulemus oli PM arvutuste järgi 56,45 punkti. Kõrgeim keskmine tulemus, 65,25 punkti saavutati inglise keeles. Järgnes eesti keele riigieksam, mida Hiiumaa gümnaasiumis tegi 44 õpilast. Keskmise punktide arvuga 60,5 olid hiidlased 155 kooli pingereas 65. kohal.
Kõrgeimad keskmised punktid eesti keele riigi­eksamil saavutasid Tallinna reaalkooli õpilased, kus 110 eksaminandi keskmine punktide arv oli 81,6.
Laia matemaatika keskmine punktide arv Hiiumaa gümnaasiumis oli 31 eksaminandil 43,8, kitsa matemaatika eksami 13 sooritajal 34,6. Eesti koolidest parim laias matemaatikas oli Narva keeltelütseum, kus 12 eksaminandi keskmine punktide arv oli 93,2. Parim kool kitsa matemaatika eksamil oli Tallinna Inglise kolledž, mille 14 eksamisooritaja keskmine punktide arv oli 88,3.
Riigieksami sooritajaid oli tänavu Eestis kokku 9161. Eesti keele põhieksamit tegi 6529 eksaminandi ja keskmine tulemus oli 62,2 punkti. See on sarnane eelmiste aastate keskmiste tulemustega. Maksimumtulemuse ehk 100 punkti saavutas sel korral kolm õpilast, ükski õpilane läbi ei kukkunud, minimaal­selt saadi 5 punkti.
Võõrkeeleeksami tegi kokku 7825 eksaminandi, 154 õpilast tegi mitu võõrkeeleeksamit, neist kuus tegi kokku kolm võõrkeeleeksamit.
Kõrgeimad eksamitulemused, keskmise punktide arvuga 85,98, olid sel aastal Tallinna Inglise kolledžis, madalaimad, 28,46 punkti Kohtla-Järve täiskasvanute gümnaasiumis.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...