Connect with us

Uudised

Abituriendid tegid esimese riigieksami

Hiiumaa gümnaasiumi 43 abituriendile algas esmaspäeva hommik eesti keele eksamiga, millega sai alguse kevadine riigieksamite periood.
Neljas klassiruumis istet võtnud õpilasi tervitas kooliraadio vahendusel direktor ja eksamikomisjoni esimees Ivo Eesmaa. Tema sõnum oli lühike: “Need, kes teid täna hommikul armastavad, armastavad teid ka õhtul, vaatamata sellele, kuidas tulemus saab olema.”
Üle Eesti oli eksamile registreerunud 7450 eksami­tegijat. Eksamitegijaid tervitas Vikerraadio vahendusel haridus- ja teadusminister Liina Kersna, kes nimetas tänavuseid lõpuklasside õpilasi kohanemise meistriteks, sest õppimisaeg on olnud ebastabiilne ja sellega on olnud vaja toime tulla.
Gümnaasiumilõpetajatel on võimalus teha eesti keele või eesti keel teise keelena, matemaatika ning inglise keele, vene keele või üks rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeeleeksam.
Ivo Eesmaa ütles hiljem, et suure tõenäosusega lõpetavad kõik abituriendid gümnaasiumi, sest tõenäosus, et keegi saab eksamitel null punkti, on peaaegu olematu.

KATI KUKK

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Teema

Hiiumaa muuseumi kauaoodatud pärandihoidla projekt pandi riiklikus rahapuuduses pausile ning muuseumi vara peab edaspidigi hoiul olema nõuetele mittevastavates tingimustes.  Hiiumaa muuseumi uue varahoidla vajadus...