Connect with us

Uudised

Rattanädalavahetus uueneb

Oktoobri esimesel nädala­vahetusel toimuv kuues Hiiumaa rattanädalavahetus üllatab seekord uuendustega. Atraktiivseim neist on peaauhind, nimelt ootab üld­võitjat 1000eurone auhinnaraha. “Tegu pole mitte kinkekaardi või tuhande euro suuruse vautšeriga, vaid reaalse rahaga,“ selgitas võistluse pea­korraldaja Mihkel Reile.
Varasematel aastatel on Hiiumaal rattahooaega lõpetamas käinud Eesti parimad ratturid Tanel Kangert, Rein Taaramäe, Liisi Rist. Neid selle auhinnarahaga ilmselt ei meelita, ent Reile usub, et see toob mandrilt senisest enam tugevaid rattureid stardi­joonele. Eesti tasemel võistlustel on selline peaauhind pigem haruldane.
Uued loosiauhinnad
Klassikaliselt on toimunud auhinnaloos mõlemal päeval lõpetanute vahel. Ka tänavu ei saa olema teisiti, sest tühjaks loositakse kogu Filter sarjadest üle jäänud auhinnalaud, muuhulgas läheb loosi väärtuslik Polar pulsimõõtja.
Auhinna saavad kõik mõlemal päeval sõidu lõpetanud, ent kas auhind on suurem või väiksem, selle otsustab loosiõnn. Ja pole vahet, kas sõita võidu või osaleda elamus­sõidus.
Küll soovivad korraldajad suunata hiidlasi eelregistreerima. Ehk kui näiteks elamussõidul osaleda, siis eelregistreerimisel on hinnaks 2 eurot ja vahet pole, kas osaled ühel või kahel päeval. Kohapeal on hinnaks 5 eurot sõidu eest ja boonusena saavad eel­registreerijad saare toodetega kinkekoti.
Uus pidu
Ka Emmaste öösõidu programmi on lisandunud uut. Avatud on maanteeameti vigur­sõidurada, kus pealt­vaatajad, aga ka võistlejad saavad end proovile panna.
Lisaks peetakse pastapidu ehk PastaParty koos virtuaaltuuriga “10 põnevat ja huvi­väärset vähetuntud paika Hiiumaal”. Pastapidu toimub võistluskeskuse kõrval asuvas Emmaste Teemajas. “Mõte on pakkuda osalejatele võimalust üksteisega meeleolukalt suhelda,” selgitas Reile. Samuti näidata virtuaaltuuri kaudu kohti, kuhu inimesed Hiiumaal enamasti ei satu.
Uued rajad
Kui eelmisel aastal oli Kõpu rattamaratoni ringi pikkuseks 18 kilomeetrit, siis tänavu on see 14,5 kilomeetrit, mida läbitakse kolmel korral.
Emmaste öömaraton aga kujutab endast sõitu ligi 3 kilomeetri pikkusel õueküünaldega palistatud ringil. Võistlussõidu pikkuseks on viis ringi, elamussõidul läbitakse kaks ringi. Peale võitja finišeerumist lõpetavad kõik võistlejad, ka need, kes on saanud miinusringi. Miinusringiga võistlejaid ei loeta katkestajateks – nad saavad koha lõpuprotokollis, arvesse võttes miinusringide arvu.
Veel toonitas Mihkel Reile, et elamussõit ei ole võistlus ja seal paremusjärjestust ei selgitata: “Tegu on rekreatiivse matkaga küünlavalgel”.
Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...