Jälgi meid

Transport

Raido Randmaa otsib uusi väljakutseid

13 aastat teedevaldkonnas töötanud, algul maanteeametis ja ühendamise järel transpordiametis tippjuhiks tõusnud Raido Randmaa (36) loobub senisest töökohast. Randmaa ütles Hiiu Lehele, et info vastab tõele ja hiljemalt jaanipäevaks lahkub ta oma seniselt ametikohalt. “Soov lahkuda tuli minu enda seest ja põhjus on selles, et 1. märtsil täitus mul 13 aastat transpordiametis ning selle eelkäijas maanteeametis. Selle aja jooksul on kätt proovitud erinevatel ametipostidel ning nüüd on täpselt õige hetk ennast kuskil mujal proovile panna,” selgitas Randmaa. “Passi märgitud vanus ju annab ka märku, et vara on siduda ennast ametikohaga, kust pensionile minna,” naljatas ta.

Edasised plaanid on tema sõnul veel täiesti lahtised. “Esialgu on soov natukeseks aeg maha võtta ja akusid laadida ning siis uutele väljakutsetele vastu minna.”

Raido Randmaa on pealinnapoiss, kelle isapoolsed juured Hiiumaal. Nii nagu isa Tiit, elab nüüd Hiiumaal ka Raido oma perega. “Hiiumaal on eriline koht minu südames ja saarega seotuks jään ma alati,” kinnitas ta.

Randmaa lõpetas Tallinna tehnikaülikooli teedeehituse eriala magistrikraadiga. Maanteeametis on ta töötanud eri positsioonidel 2009. aastast. Hooldevaldkonna põhja regiooni juhiks sai ta 2016. aastal, 2019. aastast juhtis ta direktorina kogu Eesti teehoidu. 2020. aasta septembris kinnitas ministeerium Randmaa maanteeameti peadirektoriks. Peale transpordiameti loomist 1. jaanuarist töötab ta taristu haldamise teenistuse direktorina, kes vastutab nii maanteede kui veeteede eest.

Raido Randmaa osales ka Euroopa Teededirektorite Nõukogu (CEDR) töös.

 

HARDA ROOSNA

Veel lugemist: