Connect with us

Ahto ilmajutud

Püsib äikeseoht ja vihmavõimalus

Foto: Ahto Veensalu. Sellist taevast võib tuleval nädalal kohata pea iga päev.
Eelolev nädalalõpp ja uue nädala algus tulevad üsna ühetaolised. Oleme põhja-kirdepoolse madalrõhkkonna ja lõunapoolse kõrgrõhkkonna piirialal. Igapäevaselt sajab siin-seal hoovihma, rahet ja on ka arvestatav äikesevõimalus.

Täna (21.07) öösel võis sajuhooge kohata enam merel, sealhulgas ka Hiiumaa ümbruses. Päevasel ajal mere lähedus äikeste ega sajuhoogude arengut ei soodusta, aga mõni pilveke võib siiski ka meile ära eksida ja sahmaka vihma-äikest tuua. Rõhuväli veidi leebub ning lääne- ja edelatuule puhangud ulatuvad rannikul 12…14 m/s. Õhusooja on päeval 17…20°C.

Laupäeval (22.07) püsib olukord üsna sarnane. Öisel ajal on sajuhooge merel, päeval ekslevad pilved maismaa kohal ja mõni neist eksib tõenäoliselt ka Hiiumaale, tuues vihma, kohati ka äikest. Lääne- ja edelatuul annavad õige pisut järgi. Öösel on sooja 12…15°C, päeval 16…20°C.

Pühapäeval (23.07) on meil veel küllaldaselt niiskust. Öösel esineb sajuhooge enam merel, päeval ka Hiiumaa maapinna kohal. Välistada ei saa äikest. Läänekaare tuul nõrgeneb ja puhangud enam üle 10…11 m/s ulatuda ei tohiks. Öösel on sooja 11…14°C, päeval 16…20°C.

Esmaspäeval (24.07) lisandub niiskust. Öösel on sajuhooge kohati merel, päeval taas ka maismaa kohal. Tuul pöördub enam edelasse ja veidi tugevneb, kuid puhangud jäävad maksimaalselt 12…14 m/s piiresse. Öösel on sooja 11…14°C, päeval 16…19°C.

Teisipäeval (25.07) avaldub niiskus sajuna ning sajuhooge ja kohatist äikest tuleb ette nii öösel kui päeval. Edelatuule puhangud jäävad 10 m/s ümbrusesse. Öösooja on 12…15°C, päevaks jõuab tsipa soojem õhumass ja soojakraade tuleb 17…20°C. Kui juhtub pilvevahelt päike pikemalt sirama, tõuseb ka kraad-kolm üle 20°C. Läänekaare tuul on nõrgapoolne. Öösel on sooja 12…16°C, päeval 17…21°C, kus päikest pikemalt, võib tõusta kuni 23°C-ni.

Tähelepanu! Kuna õhumass on järgnevatel päevadel juulikuu kohta ebatavaliselt jahe ning merevesi soe, siis on kõikidel järgnevatel päevadel arvestatav võimalus vesipükside tekkeks. Suurem on võimalus selleks Hiiumaast lõunas, kagus ja idas, s.t. Väinamerel.

Mandrilt või maismaalt vaadates on vesipüks ohutu ning reeglina need hajuvad rannikule jõudes. Ilusad asjad siiski, mida vaadata-pildistada.

Veel lugemist:

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Vastvalminud Kõrgessaare kergtee teeb ka kerge kaare teeäärsesse metsa, Viscosa siiditehase veehoidla tammile, kust avaneb kaunis vaade Köönaaugule. Ametlikult kolmapäeval avatava kergliiklustee trassi algse...

Kultuur

Haapsalus toimunud “Provintsiteatrite päeval” teenis Hiiu Naaditeatri lavastus “Maniakk” laureaaditiitli. Žürii tunnustas sellega selget ja ladusat esitust ning hästitoimivat dialoogi, näitlejatööd, kokkumängu ning samuti...

Krimi

Hiiumaa politseil tuli eelmisel nädalal alustada kaks väärteomenetlust varavastaste süütegudega seoses. Ühe juhtumi puhul on tegemist vargusega, kus kooli ees jalgrattaparklast varastati ära jalgrattakiiver....