Jälgi meid

UUDISED

Pressifoto aastanäitusel selguvad fotopreemiate võitjad

Henri-Kristian Kirsip, Delfi / Ekspress Meedia
Eesti pressifotograafide liit avab 17. veebruaril kell 13 Tallinnas Viru Keskuse aatriumis pressifotode näituse, kus on väljas 2021. aasta parimad fotod ning avalikustatakse ka fotoauhindade ning videokonkursi võitjad.
Samuti tutvustatakse värskelt trükist tulnud Eesti Pressifoto aastaraamatut.
Aasta Pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto valis žürii ligi 700 foto seast. Žürii esimees oli Eesti Ekspressi pea­toimetaja Merili Nikkolo. Eestist olid fotosid hindamas fotoajakirjanik Erik Peinar ja ajakirjanik ning tegevtoimetaja Hanna-Hulda Reinkort. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Berliinis tegutsev tänava- ja dokumentaafoto­graaf Nikita Teryoshin ning Helsingin Sanomat fototoimetuse juht Markku Niskanen.
Kokku laekus konkursile 668 tööd. Fotod kandideerisid neljas eri kategoorias. Osalejaid oli tänavu 61.
Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli “Aasta Pressifoto 2021”.
Videokonkursil kandideeris kokku 27 tööd, mille seast valiti välja kolm nominenti.
Võitjad tehakse teatavaks pressifoto näituse avamisel, auhinnad antakse üle Eesti meediaettevõtete liidu korraldatud pidulikul tseremoo­nial 17. veebruari õhtul. Iga kategooria võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia. “Aasta Pressifoto 2021” autor pälvib lisaks veel 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

UUDISED

Eesti pressifotograafide liidu (EPFL) ja Eesti ajalehtede liidu (EALL) žürii koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga valis eile toimunud koosolekul ligi 700 foto seast...