Connect with us

Juhtkiri

Poolt ja vastu

Kolmapäeval võttis riigikogu vastu järgmise aasta riigieelarve. Reformierakondlane Jürgen Ligi kurjustab, et tegu on Euroopa kõige halvema ja vastutustundetuma eelarvega.
SDE esimees Indrek Saar ütles, et valitsuse riigieelarve valikud soosivad suuri ja tugevaid ja sellepärast sai vastu hääletatud.
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid pareerib, et vinduvas kriisis ei saagi kõigile meeldida ning hoida tasakaalupunkti majanduse tervise ja inimese tervise kaitse vahel ongi suur poliitiline kunst. Üks on kindel, uue aasta eelarve on suur ja suure miinusega.
Kultuuriministri Tõnis Lukasega sorisime eelmisel kuul riigi rahakotis ja vaatasime, mida sealt Hiiumaale järgmisel aastal loota.
Raha pärast tülitsetakse, aga tehakse ka erakondadeülest koostööd nagu Hiiumaa spordikeskuse näitel saab öelda. Poliitikud võiks meist eeskuju võtta ja väsitavad vastasseisud nüüd, aasta lõpus ja jõulude eel kasvõi korraks vaibuda.
Ehk võiks esmaspäevast koos koolidega koroonapausile saata ka riigikogu ja era­konnad takkapihta? Et siis uuel aastal uue hooga alustada.

11. detsember 2020

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...