Connect with us

Juhtkiri

Poolt ja vastu

Kolmapäeval võttis riigikogu vastu järgmise aasta riigieelarve. Reformierakondlane Jürgen Ligi kurjustab, et tegu on Euroopa kõige halvema ja vastutustundetuma eelarvega.
SDE esimees Indrek Saar ütles, et valitsuse riigieelarve valikud soosivad suuri ja tugevaid ja sellepärast sai vastu hääletatud.
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid pareerib, et vinduvas kriisis ei saagi kõigile meeldida ning hoida tasakaalupunkti majanduse tervise ja inimese tervise kaitse vahel ongi suur poliitiline kunst. Üks on kindel, uue aasta eelarve on suur ja suure miinusega.
Kultuuriministri Tõnis Lukasega sorisime eelmisel kuul riigi rahakotis ja vaatasime, mida sealt Hiiumaale järgmisel aastal loota.
Raha pärast tülitsetakse, aga tehakse ka erakondadeülest koostööd nagu Hiiumaa spordikeskuse näitel saab öelda. Poliitikud võiks meist eeskuju võtta ja väsitavad vastasseisud nüüd, aasta lõpus ja jõulude eel kasvõi korraks vaibuda.
Ehk võiks esmaspäevast koos koolidega koroonapausile saata ka riigikogu ja era­konnad takkapihta? Et siis uuel aastal uue hooga alustada.

11. detsember 2020

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...