Connect with us

Uudised

Pärlid vaid kaks päeva näitusel

Hebe-Kai Kann
Hoolimata sellest, et mandril olevat floksid peaaegu õitsenud ja neid on räsinud viimase aja meeletud äikesevihmad – ikkagi on Käinas Spordi 7 asuvasse Mareti taimeaeda jõudnud üle 60 erineva floksisordi.
Just nemad on kolme­kümne hosta ja paarikümne siilikübara kõrval tänavuse lillenäituse staarid.
Maret Vähejausiga on aastaid koostööd teinud Pärnumaa tuntud kollektsionäär Koidu Reinup, nii ka tänavu – suur osa näituselilli on pärit tema aiast. Osa lilli on näitusele toonud Hiiumaa kohalikud aiapidajad ning loomulikult ka Maret Vähejaus oma aiast.
Aitasin minagi Hiiumaa ametikooli praktikandina näitust üles seada. Terve päeva lõõmas päike, vahelduseks sadas hoovihma – mina, flokside lõhnast joobununa, muudkui sättisin ja sättisin kasvuhoones rõõmsalt lilli vaasidesse.
Mõni vaasi pistmiseks mõeldud eksemplar oli ikka nii eriline. Vaatasin tükk aega ühtesid kõrgeid “sambla­tupse”. Tuli välja, et tegemist ongi üliharuldaste floksidega, mille peale mõni kollektsionäär isegi niiöelda pikali kukuks. Tavaline inimene võiks aga juba näitusel esindatud flokside värvigamma peale pikali kukkuda: neid on valgest kuni tumelillani, rohekaspruunikad “samblatupsud” ja neoon­oranž seal vahepeal.
Siilikübarate valikut nähes ütlesin lihtsalt: Mamma mia!” (Peale seitset aastat Itaalias elamist on selline reaktsioon vist paratamatus, aga see selleks). Ja Maret parandas kohe, et see sort on “Máma Mia”. Oma reaktsiooniga ei mõelnud ma küll seda konkreetset uhket sorti, vaid mind üllatas, et siilikübaratel on lisaks paljudele värvitoonidele ka täidisõielisi sorte.
Nii ei suutnudki ma vastu panna ja küsisin Maretilt endale täidisõielise siilikübara “Pink Poodle”, mis näeb tõesti välja nagu roosa puudel – just seda ta sordinimi tõlkes tähendab. Tuleb tunnistada, et  see polnud ainus siilikübar, mis leidis tee minu südamesse ja lillepeenrasse.
Olekski vist imelik olnud,  kui ma poleks lasknud end näituseeksponaatidest ära võluda. Kes aga tahab seda võlu­maailma oma silmaga näha, peab tulema täna või homme Käinasse Mareti taimeaeda. Kel huvi, saab endale ka mõne hingepugenud iluduse kaasa osta või tellida.
HEBE-KAI KANN
HAKi maastikuehituse eriala I kursuse õpilane

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...