Connect with us

Juhtkiri

Palju toredaid koolipäevi

Selleaastase õpetajatepäeva tegi Hiiumaa jaoks eriti päikseliseks meie esimene laureaat aasta õpetaja galalt – Iris Degtjov pärjati aasta tugispetsialisti tiitliga. Palju õnne!
Loodetavasti said kiitust ja tunnustust ja lilli ja häid sõnu eile kõik meie õpetajad – te olete seda väärt!
Aasta algul soovisid õpetajad, et sel aastal saaks rahulikult koolis käia. Kevadine koduõpe oli ränk kogemus ja galal tänas minister Mailis Reps kõiki õpetajaid selle pingutuse eest veelkord.
Aitame siis nüüd kõik koos sellele kaasa, et õpetajad ja õpilased saaksid sel aastal koolis edasi käia ja käitume vastutus­tundlikult.
Terviseameti ettevaatusabinõude soovitused on võrreldes kevadega muutunud ja leebemad. Kui kevadel soovitati tihti käsi pesta ja desinfitseerida, siis nüüdseks on soovituste hulgas esikohale tõusnud rahvarohkete kohtade vältimine ja maski kandmine.
Parvlaev, buss ja lennuk kuuluvad kindlasti rahvarohkete kohtade alla, kus nii enda kui teiste heaks tasub katta pool oma näost maskiga.
Sellepärast tegi murelikuks, et “reedeõhtune seitsmene praam” oli puupüsti rahvast täis, maski aga kandis vaid paar inimest. Tõsi küll, distantsi püüti hoida nii palju, kui see võimalik oli. Lapsed unustasid ka seda teha – äkki õpetajad räägiksid lastele, miks see on väga vajalik, kuigi lapsed põevad kergelt?

6. oktoober 2020

Veel lugemist:

Uudised

Täna külastas Hiiumaad NASA astronaut Nicole Aunapu Mann, kelle esivanemad pärit Käina lähedalt Villemi külast. Reis kosmosesse pani teda end koduplaneedil veelgi kodusemalt tundma....

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...