Connect with us

Uudised

Ott Lepland esindab Eestit Eurovisioonil

PIRET LINNAMÄGI
Nüüd pole vist enam kellelgi kahtlust, et Eesti kõige edukam ja kuulsaim meeslaulja on praegu hiidlane Ott Lepland.
Tõestada pole vaja enam midagi. Tõestatud sai see laupäeva õhtul Tallinnas Nokia kontserdimajas Eesti Laulu finaalkontserdil, mille võitjaks osutus Ott Lepland. Nüüd on aeg Hiiumaa Bakuus kõigile Euroopa riikidele nähtavaks teha ja on 100 protsenti kindel, et ühe väikesaare tulihingeline patrioot seda ka teeb.
Laupäeva õhtul polnud Eestis vist kuumemat paika, kui oli Nokia kontserdimaja kontserdisaal ja Green Room, mis kõigi kümne finalisti päralt. Ärevust ja samas sõbralikku meeleolu jagus ning keegi ei staaritsenud. Eesti laulu selleaastast finaali võib pidada eriliseks ka sellepoolest, et korraga olid finaalis kolm eesti superstaari – Birgit Õigemeel, Ott Lepland ja Liis Lemsalu.
Olgugi, et osalejate pulsid olid kõrgel ja saatejuht Piret Järvis osavõtjaid ka testis, oli ruum täitunud mõnusa auraga. Visati üksteise üle naljagi: kes ikka on parim ja kas Saaremaa kelmikas piiga Teele Viira suudab oma sarmi ja tohutu energiapoweriga tagasihoidlikku hiidlast Otti üle trumbata. Noh, eks see ikka kahe väikesaare mõnus tögamine ole, nagu Teele ise mainis.
Ott Leplandi viisile ja Aapo Ilvese sõnadele kirjutatud laul “Kuula” on muusikaedetabelite tipus olnud juba pikka aega. Mullu ilmunud plaadil “Laulan ma sind” olev lugu on küll kärbitud kolmele minutile, nagu Eesti Laulu reglement ette näeb, aga ka lühendamisega pole see oma headusest kübetki kaotanud.
“Selles loos on kõik olemas. Omavahel on kokku saanud kaks väga head loojat – Aapo Ilves ja Ott Lepland, sõnad ja viis klapivad omavahel ja lugu töötab täiega. Vähe tehakse laule, mille sisu on nii tugev, kui sel võidulool. See paneb kuulama. Teistest tänavuse aasta Eesti Laulule saadetud lugudest erines “Kuula” kardinaalselt ja see oli ka tema trump. Rahvas vajab ka ballaade ja seekord oli see väga hea. Kuidas see nüüd Euroopas läbi lööb, ei oska ennustada,” sõnas vanameister Ivo Linna, kes žüriis olles andis Otile 12 maksimumpunkti. Samal arvamusel oli ka ise suurel Eurovisioonilaval käinud noor laulja Koit Toome. Tema sõnul peaks hea õnne korral Bakuus kõik hästi minema. Kõik oleneb suuresti sellest, kelle järel esinema sattutakse ja ka sellest, milline lugu enne ja pärast Oti esitatud laulu esitusele tuleb.
Pärast võidu väljakuulutamist oli Otil raske oma tunnetest rääkida. “Ma ei saa oma emotsioone kirjeldada, neid on võimatu sõnadesse panna. Mu käed värisesid ja väga raske oli võitu teada saades uuesti lavale minna laulu esitama. Aga tunne oli laval võimas. Muidugi olen ma üliõnnelik. Superfinaalis koos Lennaga hääletajate tulemust oodata oli vägagi pingeline. Kõik oli ju lahtine ja võiduvõimalus meil mõlemail. Pealegi oli Lenna pikki nädalaid oma looga “Mina jään” esikohal. Ma olen tõega õnnelik ja tänan väga oma rahvast, et nad mu nüüd Bakuusse saadavad,” rääkis Ott Lepland pärast võidulaulu taasesitust Green Roomis.
Kui Eesti Laulu poolfinaalis saatis Ott end ise klaveril, siis finaalis ta seda ei teinud. Leplandi taustalauljaks on Marvi Vallaste ja Oti sõnul oleks Marvi, kellel on loos samuti tähtis roll, sel juhul tahaplaanile jäänud. Pealegi olevat püsti olles seda laulu palju parem laulda ja sõnum jõuab ka paremini kuulajani.
Kui üks reporter päris talt, kas ta tunneb, et on Eesti Justin Bieber, siis laulja kohmetus ja kinnitas: “Ei, loomulikult mitte! Mina olen Ott Lepland ja tahan olla just selline nagu ma olen. Ma olen ajanud oma asja ja jäänud iseendaks.”
Pikki aastaid Eesti eurolaulu vedanud Juhan Paadam oli tulemiga rahul, kuid rõhutas, et Bakuusse minnes tuleb lugu veel natuke kõpitseda ja kindlasti ei tohiks taustalauljat nii tahaplaanile jätta. “Mitte, et taustalaulja peaks olema ettepoole toodu, vaid valgus peaks olema temale suunatud, see annab loole palju juurde,” sõnas Paadam.
Ka Lepland oli sellega päri: “Ees veel palju tööd, peagi toimub meeskonna esimene koosolek, kus arutusel väga palju asju. Kindlasti tahame valgustusele rõhku panna. Ühes oleme aga kindlad: mingeid taustatantsijaid ei tule ja laval on vaid solist ja taustalaulja.”
Väga hästi mõjus finaalis ka taustapilt, laulu sõnadega, kuid selle kasutamine Bakuus on küsitav. Juba mõeldakse video peale ning omad mõtted on selles ka lauljal.
Kuigi Eesti Laul on nüüd juba möödanik, pole laulja kiired päevad veel möödas. Ees on mitmed naistepäeva­kontserdid koos Uku Suvistega ja siis tulebki hakata Eurovisiooni peale mõtlema. Küsimusele, millal ta Hiiumaale jõuab, vastas Ott: “Ei tea tõesti veel öelda, aga küll tulen. Kiire on, aga aprillis tahan kindlasti puhata.”
Bakuus astub Eestit esindav laulja üles teises poolfinaalis kolmeteistkümnendana. Kas see number toob meie lauljale edu, näitab aeg. Lepland oli tagasihoidlikkus ise ja ütles oma rahvale: “Ärge ajage lootusi liialt suureks. Ma annan endast parima ja läheb ju nii nagu läheb…”
Lugu “Kuula” sai finaalhääletusel 48 995 telefoni teel antud häälest 18 011. Teiseks jäänud Lenna Kuurmaa 7743 häält. Superfinaali u 46 000 häälest sai Ott Lepland 67 protsenti Lenna Kuurmaa 33 vastu. Olgugi, et žürii arvates oli Lenna parem, sai Ott Lepland maksimumpunktid Ivo Linnalt, Siim Nestorilt, Eda-Ines Ettilt ja Koit Toomelt. Tema teist positsiooni ei kõigutanud ka Madis Aesma ja Helen Sildna antud kaks punkti.
Loodetavasti viib laulja, kel on praegu hiilgavad tähelennuaastad, nüüd Hiiumaa nime Euroopa kaardile ja loodetavasti saab Kärdla hiigelsuure laululava, kus nende lemmik saaks palju laulda…

PIRET LINNAMÄGI

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.