Jälgi meid

UUDISED

Omniva paigaldas Kõrgessaarde kauaoodatud pakiautomaadi

Kõrgessaare kandi rahvas ei pea enam oma postipakkide pärast Kärdlasse sõitma, sest teisi­päevast on Kõrgessaares aadressil Tööstuse tee 10 Omniva paki­automaat.
Lõpuks ometi, oli vildist käsitöö­esemeid valmistava Natalja Tsveki reaktsioon sotsiaalmeedias. Pakiautomaati ootas ka suviti Kõpu poolsaarel ema-isa juures puhkav Pille Väljataga, kel on mitu e-poodi. Tema sõnul oli suvel Hiiumaal olles tema e-kaubandus lihtsalt pausil, sest toodete Kärdlasse pakiautomaati viimine oli liialt kulukas.
Omniva paigaldas koostöös Kõrgessaare osavallaga augusti eelviimasel päeval pakiautomaadi Kõrgessaare Coop kaupluse juurde, selle ühenduse loomise kulud, 1200 eurot kattis Kõrgessaare osavald.
Pakiautomaat asub õues, kaupluse ja mullu avatud bensiinijaama vahel ning on ligipääsetav kellaajast ja nädala­päevast sõltumata. Seda tühjendatakse esmaspäevast reedeni kell 9 ja laupäeval kell 8.
Saadetisi saab saata Omniva pakiautomaatidesse Eestis, Lätis ja Leedus, postkontoritesse või tellida kulleriga kohaleviimise. Lisaks saab pakiautomaadist saata kuni L suuruses pakki ka mujale Euroopa Liidu piires.
Selle aasta aprillis paigaldati DPD pakiautomaat ka Emmaste keskusesse. Sel suvel sulges Omniva oma postipunkti nii Kõrgessaare kui Emmaste kaupluses ja mõlema asemele taotles vald pakiautomaadi paigaldamist.
Kolmapäeval tuli teade, et Omniva sulgeb sügiseks veel üle 70 postiasutuse. Ette­võtte pressiesindaja Kristina Haavala ütles Hiiu Lehele, et siin rohkem sulgemisi kavas pole.
Novembriks jääb Omniva 256 postkontorist ja postipunktist alles 182. Kokku hoitakse sellega ligi miljon eurot. Omniva juhatuse esimehe Mart Mägi sõnul asendavad eraldi asutusi pakiautomaadid ja võimalus kirjakandja endale koju kutsuda.
Mägi ütles rahvusring­häälingule, et Omnival on üle 300 pakiautomaadi ja aasta lõpus lisandub veel sadakond. “Nii et sisuliselt kõik kohad, kus kohalik omavalitsus või kogukond on avaldanud pakiautomaadi järele soovi, saavad suuresti kaetud,” ütles Mägi.
Automaatide paigaldamisel lähtub Omniva piirkonna elanike arvust. “Need printsiibid näevad ette, et see pakiautomaat, mis tegelikult ei maksa vähe, mis on üle kümne tuhandene investeering, oleks ikkagi ka majanduslikult tasuv,” ütles Mägi.
Nii paigaldatakse paki­automaadid kohtadesse, kus on elanikke vähemalt 300.
Postkontorite lähikonnas peaks elanike arv olema 700–900.

Veel lugemist: