Connect with us

Transport

Oktoobris enam lennureisijaid

Leedu lennuettevõte Trans­aviabaltika teatas lendude paremast täituvusest Hiiumaa liinil. Oktoobris oli täituvus Kuressaare liinil 61 protsenti ja Kärdla liinil ettevõtte senise lennu­perioodi kõrgeim, 52 protsenti.
“Oktoobri lendude täituvus on teinud hüppelise kasvu just Hiiumaa suunal, mis annab kinnitust, et ka hiidlased on õhutransporti aina enam valimas mandrile pääsemiseks ja vastu­pidi,” märkis ettevõtte esindaja Rene Must.
Lennuühenduse taastumisest alates on Kuressaare lendude täituvus olnud stabiilne, püsides 60 protsendi juures, Kärdla suunal 45 protsendi juures.
Näiteks juulis oli kauba­märgi Saartelennuliinid all liine teenindava ASi Transaviabaltika lendude täituvus Kärdla liinil 46 protsenti ja Kuressaare liinil 58 protsenti.
Pole välistatud, et rolli hiidlaste lennuhuvi kasvus võis mängida ka erakordselt madala merevee­taseme tõttu oktoobrikuus pikka aega häiritud olnud laevaliiklus.
Oktoobris lendas mandri ja suursaarte vahel 2276 reisijat, neist Hiiumaa liinil 1026 reisijat, Kuressaare liinil 1250 reisijat.
Juunist alates on Kärdla suunal teenindatud 4193 lendajat, Kuressaare suunal 5283. Veidi enam kui nelja kuuga on ettevõte teenindanud 9476 lennureisijat.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...