Jälgi meid

UUDISED

“Normaalne on olla eakas”

ERAKOGU
See lause kõlab treener-­nõustaja Kai Ilbi suust justkui moto. Elurõõmus ja energiline 62aastane daam jagab juba täna, 23. septembril Kärdla kultuurikeskuses kohvilaua taga häid nõuandeid ja lihtsaid harjutusi hea tervise säilitamiseks.
“Ega ma ainult niisama räägi, ikka näitan ette. Mina annan nõu ning head harjutused ja nipid elu teiseks pooleks,” ütles Kai Ilp.
Olles saanud Tartu üli­koolist kehakultuurialase hariduse, on ta enda sõnul parimad teadmised kokku kogunud siiski viimastel aastatel, tuginedes uuematele teaduslikele uuringutele ning enda ja teiste elukogemustele. Viimaseid ta lausa kogub: “Mind väga huvitab, kuidas mõni inimene on ka vanuse kasvades jätkuvalt vitaalne ja kena.” Neid lihtsaid nippe jagab ta rõõmuga teistegagi.
Küsimusele, millal siis algab elu teine pool, vastas Kai Ilp peale mõningat mõtlemist, et eks see ole igaühe jaoks erinev. “Aga mida varem me tegeleme sellega, et endaga teadlikult tegeleda, seda kauem end hästi tunneme.” Tema enda jaoks tundub, et vanus 86 on täiesti okei ning näiteks tõi ta hiljuti lahkunud brittide kuninganna, kes veel 95aastasenagi oli vägagi nooruslik. “Kindlasti võivad kõik tulla, kes tahavad teada, kuidas olla jätkuvalt nooruslik – nende harjutustega saab mitte ainult tervemaks, vaid tegelikult ka ilusaks!” lubas ta.
23. septembril kella 17–19ni on Kärdla kultuurikeskuse suurde saali oodatud kõik, kes oma tervisest ja heast enesetundest hoolivad, et osaleda kohvikklubis “Nipid ja nõuanded elu teiseks pooleks”. Osalejatele on see tasuta.
Jutuks tuleb, kuidas alustada hommikut, kust mida liigutada, mida süüa-juua ja kuidas oma vaevusi vähendada. Näidatakse ette kavalad harjutused toolil istudes lihaste ja luutiheduse säilitamiseks ja seljaprobleemide vältimiseks. Samuti harjutused süvalihaste treeninguks uriinipidamatuse vältimiseks. Loomulikult räägitakse ka sellest, kuidas toetada oma tervist õige toitumisega.
Ruth Lille, kes on Hiiumaalt mandrile läinud ja töötab nüüd Haabersti Päevakeskuses, ütles oma koostöökogemuse põhjal, et treener-nõustaja Kai Ilp annab eluoluks toredaid ja häid nippe juhuks, kui valutab siit või sealt.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist: