Connect with us

Uudised

Noortevolikogu pakub kogemusi ja võimalusi

Erakogu
Homme on viimane päev kandideerida Hiiumaa noortevolikogusse, Getlin Juhe sõnul pakub see vahvaid kogemusi ja uusi võimalusi.
Juba homme, 23. septembril on viimane päev esitada oma kandidaadid või iseennast uue noortevolikogu koos­seisu liikmeks. Ülesaareline noortevolikogu toimib juba kaks aastat ning praegusesse volikokku kuulub 11 noort.
Suuri valimiskampaaniaid noortevolikogu valimistel ei toimu, rääkis Hiiumaa valla noorsootöö koordinaator Kristel Pisa. Kandidaatide nimekirjad koos nende endi kirjutatud tutvustustega ripuvad koolides ja noortekeskustes üleval ning hääl antakse kas kellegi poolt, keda juba teatakse, või tehakse otsus tutvustuse põhjal. Põhimääruse järgi on noortevolikogu seitsme- kuni üheteistliikmeline ning kindlasti esindab iga osavalda vähemalt üks liige. Ülejäänud liikmed otsustatakse hääletuse tulemuste üldpingerea alusel.
Pisa sõnul on huvi noortevolikogu vastu olnud pigem leige, kuid see on suure­pärane võimalus kohalikus elus kaasa lüüa. On ju noorte­volikogude mõte anda noortele võimalus õppida poliitikat tundma, olla kaasatud ning julgustada neid kohaliku elu korraldamises aktiivsemalt osalema.
Hiiumaa gümnaasiumi  10. klassi õpilane Getlin Juhe valiti noortevolikogusse Püha­lepa valla esindajana ja ettenähtud kaks aastat saab tal täis oktoobri algul. Praegu on ta noortevolikogu aseesimees ja ütleb, et see on olnud väga lahe kogemus.
Miks noortevolikogusse kandideerisid?
Getlin Juhe: Kandideerisin noortevolikokku vanemate toetusel. Ühel õhtul, kaks aastat tagasi, ütlesid ema ja isa, et nad olid märganud internetis noortevolikokku kandideerimise kuulutust. Asusin asja uurima ja otsustasin kandideerida. Oktoobri alguses täitub mul noortevolikogu tööga alustamisest kaks aastat.
Mis kasu on noortevolikogust, kas noori võetakse kuulda?
Mina tunnen, et noorte arvamusi ja noortevolikogu kaasatakse ja kuulatakse järjest rohkem. Ja tähtis roll on igal liikmel, sest raske on korraldada ja läbi viia sündmusi, kui pole aktiivseid ja tegusaid noori.
Miks julgustaksid noorte­volikogus osalema?
See on üks väga hea võimalus teha oma arvamused, mõtted ja ideed nähtavaks. Noortevolikogu annab juurde väga palju uusi võimalusi ning kogemusi. Näiteks saab selle kaudu osaleda Eesti noorteühenduste liidu ette­võtmistes, ise korraldada huvitavaid ja põnevaid sündmusi ning esindada kõigi Hiiumaa noorte arvamust.
Mis sul endal sellest kasu on?
Hiiumaa noortevolikogu, noorteühenduste liit ja teised osaluskogulased üle kogu Eesti on andnud mulle palju uusi teadmisi, oskusi ja kogemusi, mis on tulevikus kindlasti igati kasuks. Olen õppinud meeskonnatööd, dokumentide ja paberite täitmist ning palju muud. Suhtlemine osaluskogulastega üle Eesti laiendab silma­ringi ning aitab leida ja avastada ühiseid probleeme, mida koos lahendada. Samuti on noortevolikogu mulle avanud ja avab jätkuvalt uusi uksi. See on lihtsalt üks megalahe ja seiklusi täis kogu! Kindlasti tuleb kasuks võimalus lisada see kogemus hiljem oma CVsse.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...