Jälgi meid

Uudised

Neljakesi Lauka kooli esimeses klassis

Kõrgessaare osavalla Lauka põhikooli avaaktus oli uus algus nii nelja 1. klassi õpilase kui kooli direktori Margarita Koroli jaoks.
Lauka kooli 1. klassis asus õppima lasteaed Vigri kaheksast lõpetajast neli, ülejäänud eelistasid erinevatel põhjustel minna mujale koolidesse. Kokku õpib Lauka koolis sel õppeaastal 47 õpilast. Uus on ka koolijuht – Margarita Korol on 1. septembrist Lauka kooli direktor. Veidi varem võttis ta üle ka lasteaed Vigri juhtimise.
Direktor Korol, kes ühe õppeaasta juhtinud Hiiumaa Vabakooli Kõpus, ütles kooliaasta avaaktusel, et nii nagu esimesse klassi astujate jaoks, on see temagi jaoks uus algus.
“Teekond kooli lõpuni on suureks saamise teekond. See on väga põnev,” lubas ta värsketele koolilastele ning andis kõigile kooliaastaks kaasa soovituse: “Kui teil on rõõmus ja hea meel või kui on kurb ning väljakutseid rohkem – jätke meelde – kuulake oma südant, mõelge, oodake ja siis tegutsege.”
Kooliperet oli kooliaasta alguse puhul tervitamas Kõrges­saare osavalla vanem Niels-Peter Rattiste, kes tõi seni kooli juhtinud Märt Rannastile Hiiumaa valla­valitsuse tänukirja. Direktori ameti maha pannud Märt Rannast kahjuks ei saanud tervisemure tõttu kooli­aasta avaaktusel osaleda. Küll jätkab ta koolis tööõpetuse, loodusõpetuse ja füüsika õpetajana.
Tänavu alustab Hiiumaa koolide 1. klassides õpilasi klassijagu vähem kui mullu. Väärib märkimist, et Palade, Käina ja Kärdla koolis on esimesse klassi minejaid peaaegu võrdselt. Kärdlas vaid 16, Käinas 17 ja Paladel koguni 15 õpilast.
Palade kooli direktor Antti Leigri ütles haridustöötajate õppeaasta eelsel kogunemisel, et sel aastal on neil lausa 35 õpilast rohkem ja koolimaja mahutavus üsna piiri peal, sest õpilasi kokku juba 99.

Veel lugemist: