Jälgi meid

UUDISED

Naissaar postmargil

Naissaar postmargil.

16. veebruaril võeti kasutusele uus Minu Margi alusmark. Minu Mark on Eesti Posti teenus, mis võimaldab igal soovijal oma postmark kujundada. Tellida saab nii riigi­sisese kui ülemaailmse tariifiga marke.
15 000 on välja antud Naissaare kujutisega, nominaalväärtusega
90 senti riigisiseseks saatmiseks, ülejäänud 25 000 ootavad klientide valitud kujundusi. Välja anti ka esimese päeva eriümbrik ning kasutusel oli eritempel.
Naissaar on 18,9 km² pindalaga Eesti suuruselt viies saar. See eraldab Tallinna lahte Soome lahest. Naissaare kõrgemad osad tõusid merest 7500 aastat tagasi, esimest korda on seda mainitud Bremeni Adama kroonikas aastatel 1075–1080. Saarel on praegu kolm küla, 20 taastatud talukohta, 20 püsi­-
elanikku ja üle 60 suveelaniku. Loendatud on 97 pesitsevat linnuliiki.
Samblikke on leitud 257 liiki, mis teeb selle kõige samblikurohkemaks saareks. Naissaarel on neli sood, aga mitte ühtegi järve ega jõge.

Veel lugemist:

SPORT

Eelmisel nädalavahetusel Saaremaal sõidetud Kihelkonna rahvaralli võitsid absoluutarvestuses Hiiumaa rallipaar Robin Pruul ja Rein Tikka. Neile kuulus ka 4WD klassivõit. Poodiumile jõudis ka J18...

SPORT

Tugeva tuulega peetud Tallinn-Kärdla ja Kärdla ringi järel tõusis ORC III grupis liidrikohale jahtklubi Dago Bellatrix Rauno Pielbergi meeskonnaga.

METSAKÖÖK

Tugevate lihakate, värvuselt rohekas-siniste, justkui pitsina käharasse keerdunud lehtedega merikapsas on üks ütlemata vahva metsik kapsaline, kes silmailule lisaks ka maitsemeeli rõõmustab! Õitsedes täituvad...

GALERIID

Neljapäeva õhtul valitses Kärdla sadamas melu, sest kolmapäeva õhtul ja ööl saabunud sajad purjetajad võtsid päeval mõõtu Tareste lahel ning õhtul puhati Kärdlas.