Jälgi meid

Uudised

Naisrühmad lubati kõik peole, mehed valmistuvad

LIINA LAURIKAINEN
Peale pikka ootamist selgus, et kolmandale Eesti Naiste tantsupeole pääsesid Hiiumaalt kõik soovijad, meeste tantsu­peoks valmistub kaks rühma.
Helle-Mare Kõmmus, kes on laulu- ja tantsupeo kuraator Hiiu maakonnas rääkis, et rühmajuhid olid ootel ja talle võeti juba murelikke kõnesid. Siis aga saabus 11. aprillil hea uudis, et peole pääsesid kõik seitse Hiiumaa tantsurühma. Neist viis, Hiiu Sõlg, Sõle­segajad, Taherpill, Ungrulust ja Mikser harjutavad Helgi Taelma käe all, Kohvilähkreid juhendab Helle-Mare Kõmmus ja Kohvitantasid Ille Savioja.
Hiiu Sõlg, Sõlesegajad ja Kohvilähkrid tantsivad N3 grupis, kuhu oli kõige suurem tung ja ka enim väljalangejaid. Taherpill tantsib N4 grupis ning Kohvitantad, Ungrulust ja Mikser Vanaemade grupis.
21. märtsiks filmiti üles liigitantsud ja esimene videovoor peole pääsejate valiku aluseks. Videoid hindasid liigijuht ja assistent eraldi, lõpuks arvutati punktid kokku, millest tekkis pingerida. Hinnati tantsude põhisamme, rühma ühtsust, korrektsust, täpsust. Kaamerad tuli veel kord tantsusaali üles seada ja hiljemalt 21. aprilliks jäädvustada peole saanute esituses üldtantsud.
Tantsupeo üks peakorraldajatest Marika Järvet ütles, et kuigi koroona takistas rühmadel harjutamist, oli näha ilusaid esitusi ja žürii nautis rühmade tantsurõõmu: “Meil on väga hea meel, et hoolimata keerulisest ajast oli huvi peo vastu nii suur!”
Kokku registreerus tänavusele naiste tantsupeole 383 tantsurühma üle 5000 tantsijaga. Peole pääses 347 rühma. III Eesti Naiste tantsu­pidu “Pere lugu” peetakse pühapäeval, 12. juu-
nil Jõgeval, lavastaja Ave Anslan.
Meeste tantsupidu “4 Venda” peetakse 2. ja 3.juulil Rakveres. Hiiumaalt on peoks ettevalmistust tegemas mehed segarühmadest Taidelaid (juhendaja Helle-Mare Kõmmus) ja Sõlesegajad (juhendaja Helgi Taelma).

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Esmaspäevast saavad kollektiivid end kirja panna XIII noorte laulu- ja tantsupeole “Püha on maa” – see on 2023. aastal toimuva noortepeo teine ja ühtlasi...

Uudised