Jälgi meid

Uudised

Noortepeo viimane registreerumisvoor algas

Raigo Pajula
Kristiina Vessar
Esmaspäevast saavad kollektiivid end kirja panna XIII noorte laulu- ja tantsupeole “Püha on maa” – see on 2023. aastal toimuva noortepeo teine ja ühtlasi viimane üldine registree­rumisvoor.
Laulu- ja tantsupeo kuraator Helle-Mare Kõmmus ütles, et esimeses voorus, mis oli mullu septembris, liitus Hiiumaalt peo ettevalmistusprotsessiga 17 kollektiivi: kuus laulukoori, kaks tantsurühma ja üheksa võimlemisrühma. “Loodan väga, et teise vooruga tuleb peole pürgijaid juurde!” soovis Hiiumaa kuraator.
Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse juhataja Margus Toomla sõnul on XIII noorte laulu- ja tantsupeo ette­valmistused täies hoos. “Nendel kooridel, kes möödunud aasta septembrikuus meile oma osalemisest teada andsid, on tänaseks laulikud juba suuresti käes ning valmistumine noortepeoks võib kohe peale koolivaheaega alata. Kohe-­kohe on algamas ka juhendajate repertuaari­seminarid ning kevadel on kollektiivijuhid oodatud laulu- ja tantsupeo esitluskontsertidele,” räägib Toomla.
Viimased hooajad on kollektiividele COVID-19 viirusest tingitud piirangute tõttu olnud keerulised. Sihtasutuse juhataja avaldas lootust, et laulu- ja tantsupeoks valmistumine aitab neid nendest segastest aegadest üheskoos veidikene lihtsamini läbi.
XIII noorte laulu-ja tantsu­peole registreerumiseks on kollektiividel tarvis täita avaldus laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris, mis asub internetis aadressil: https://register.laulupidu.ee Kollektiive saab noortepeole kirja panna 3. kuni 31. jaanuarini 2022. Juba registreerunud kollektiividel on sel perioodil vajadusel võimalik õppe­materjale juurde tellida.
XIII noorte laulu- ja tantsu­pidu kannab ühist juhtmõtet “Püha on maa”. Noortepeo loovjuhtide selgitusel on “püha” selline sõna, mida argipäevas väga tihti ei kasutata. Seda sõna hoitakse puhuks, kui tuleb rääkida millestki väga erilisest. Millestki, mis väärib meie eriti sügavat austust ja mida ei tohi rikkuda. Teekonnal laulu-, tantsu- ja rahvamuusikapeo poole õpitakse üheskoos rohkem märkama ja hoidma igas argipäevas seda, mis püha – meie keelt, meie maad ja ka meie ühist kodu, planeeti Maa. See juhtmõte on olnud lähteideeks laulupeol, inspireerinud rahva­muusikapeo loojaid ning nende väärtustega kokku kasvamisest jutustab ka tantsu­peo etendus pealkirjaga “Sillad”.
XIII noorte laulu- ja tantsupidu “Püha on maa” kestab 30. juunist kuni 2. juulini 2023 Tallinnas.
XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman ning rahva­muusikapeo üldjuht Juhan Uppin. Peo visuaalse identiteedi autor on Mart Anderson.

 

Hiiumaalt juba registreerunud rühmad
Laulupeole:
Käina huvi- ja kultuurikeskuse mudilaskoor – dirigendid Ragne Rüütelmaa ja Helje Ugam
Pühalepa mudilaskoor – dirigent Külli Kreegi
Kärdla põhikooli mudilaskoor – dirigent Raili Kaibald
Kärdla põhikooli lastekoor – dirigent Raili Kaibald
Hiiumaa lastekoor – dirigent Ulvi Tamm
Hiiumaa poistekoor – dirigent Ulvi Tamm
Tantsupeole:
7.–9. klassi tantsurühm “Naadresed” – juhendaja Jaanika Kuusk
Pererühm “Käinalust” – juhendaja Helgi Taelma
Tiina Tantsustuudio I, II, IV, V, VI, VII, VIII võimlemisrühm – juhendaja Tiina Kaev
Võimlemisrühm “Suterdised” – juhendaja Helgi Taelma
Võimlemisrühm “Lustipall” – juhendaja Maigi Taelma

Veel lugemist:

Uudised

Peale pikka ootamist selgus, et kolmandale Eesti Naiste tantsupeole pääsesid Hiiumaalt kõik soovijad, meeste tantsu­peoks valmistub kaks rühma. Helle-Mare Kõmmus, kes on laulu- ja...

Uudised

XIII noorte laulu- ja tantsupeoks valmistumine jõudis uude etappi ning üle Eesti kogunevad kollektiivide juhid Tere­päevadel, kuueliikmeline Hiiumaa esindus käis peojuhtidega kohtumas Haapsalus. Eesti...