Connect with us

Ahto ilmajutud

Nädalavahetus tuleb hoovihmane

Foto: Piret Eesmaa. Vihmapilv Soonlepa lahe kohal.
Praegusel hetkel ja ka lähematel päevadel on ilmarindel suvi, mida võib nimetada Harju keskmiseks”. On parajalt sooja, natuke vihma, aga ka päikest. Tuul ei ole ka tugev.

Täna (7.07) jääme Soome kohal asuva madalrõhuvööndi ja lõuna-edela pool asuva kõrgrõhkkonna piirile. Möödunud öö oli kuiv, päeval on saju võimalus suurem. Sajud tulevad hoogudena ja ei ole väga tugevad. Edelatuul on nõrk, maksimaalsed puhangud on 10 m/s ümbruses. Sooja on päeval 16…19°C.

Laupäeval (8.07) liigub madalrõhkkond Venemaa lääneosa kohale ja tassib meile niiskust juurde. Vihmahooge tuleb ette nii öösel kui päeval, välistada ei saa ka äikest.

Tuul puhub loodest ja on nõrgapoolne. Soojakraade on öösel 14…16°C, päeval 17…20°C.

Pühapäeval (9.07) madalrõhkkond liigub veidi edasi lõuna suunas ning selle mõju Lääne-Eestile, sealhulgas ka Hiiumaale, väheneb. Öö on sajuta, pealelõunal on veel piisavalt niiskust, et taevasse hoovihma toovaid rünksajupilvi kergitada.

Tuulesuund on jätkuvalt loodest ning ka tugevuses ei ole muutusi ette näha. Õhusooja on öösel 15…17°C, päeval 17…20°C.

Esmaspäeval (10.07) pressib kahe madalrõhkkonna vahele üle Eesti end kõrgrõhuvöönd. Sajuhood lõppevad ja ilm Hiiumaal on kuiv ja nõrga tuulega. Sooja on öösel 14…16°C, päeval 16…20°C.

Teisipäeval (11.07) jääme sellesse samasse kõrgrõhuvälja. Öö on selgem, päeval rünkpilvi areneb, aga sadu need ei tohiks tuua.

Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhumass on aga jahedapoolne ja öösel on sooja 13…16°C,  päeval tõuseb napilt 20°C piirimaile.

Nädalalõpp paistab tulevat madalrõhkkondade tantsuga. Hetkel näitab pea iga päev vihma, kuid tormi oodata ei ole ja oluliselt külmemaks ka ei lähe, päevad jäävad ikka 20°C piirimaile.

Tähelepanu! Praegu tasub selgetel öödel vaadata taevasse, sest mitmel ööl on olnud ja on ka edaspidi näha imeilusaid helkivaid ööpilvi!

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...