Connect with us

Ahto ilmajutud

Nädal toob vihmalootust

Metstulbid Vaemla mõisapargis.

Ilmataat annab soojale ja kuivale lähipäevil vahelduseks ka veidi jahedamat ilma ning ka loodus saab mõningal määral kastetud.

Täna (16.05) liigub madalrõhkkond piki Läänemerd lõunast põhja. Selle servas saab kogu maa, sealhulgas Hiiumaa veidi kosutavat vihma, mille järgi loodus juba januneb. Sajupilved levivad päeval üle maa. Laussadu ei ole kuigi intensiivne, kuid peale seda tekib veel rünksajupilvi, mis pealelõunal hoovihma võivad tuua. Välistada ei saa äikest.

Tuul puhub hommikul kagust, päeval pöördub edelasse ja veidi tugevneb, kuid ei midagi märkimisväärset. Öö on pilvise taeva all soe, sooja on 9…14°C, päeval jääb 13…16°C vahemikku pidama.

Kolmapäeval (17.05) jääme sama madalrõhuala kaguserva. On päikest, on pilvelaamu, millest ka mõni nõrgem vihmahoog tulla võib. Endast annab märku ka läänetuul, mis tugevneb päeval puhanguti 17…21 m/s. Õhusoe on nii öösel kui päeval küllaltki ühtlane, jäädes 9…14°C vahele.

Neljapäeval (18.05) tugevneb meie kohal kõrgrõhkkond. Taevas selgineb juba öösel, päeval võib mõni pilverünk tekkida, kuid ilm jääb kuivaks. Öösel on läänetuul veel tugevam, päevaks jääme kõrgrõhkkonna keskme lähedusse ja tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhumass on aga jahedama vastu vahetunud ja öösel on sooja 6…9°C, päeval 8…12°C.

Reedel (19.05) oleme kõrgrõhkkonna kindlas haardes ja ilm on sajuta, selge taevaga ja üsna tuulevaikne. Öösel on sooja 4…7°C, päeval lisandub tasapisi sooja ja soojakraade on juba 12…15°C.

Edasi jääme sellesama kõrgrõhkkonna küll ühte, siis teise serva. Ilm on sajuta, enamasti selge ja nõrga tuulega. Meieni jõuab ka soojem õhumass ning termomeetrinäidud tõusevad nädalavahetusel tõenäoliselt üle 20°C, uuel nädalal 25°C ja kohati kõrgemalegi.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...