Connect with us

Uudised

Müts ja papud juubelibeebidele

KÄROLYN KONGI
Jõulude eel sai Hiiumaa haigla sünnitusosakond kingituse – üle 60 komplekti beebisokke ja -mütse, mille saavad kingiks Eesti riigi juubeliaastal sündivad lapsed.
30 Hiiumaa käsitöötegijat kudus kokku 60 komplekti sokke ja mütse, lisaks veel 9 paari sokke ja 23 paari kindaid. Kingituse andis üle Nele Eller Hiiumaa käsitöö­seltsist.
Hiiumaa haigla ämmaemandal Riina Tammel oli kootud sokkide ja mütside üle väga hea meel ja ta saatis omalt poolt tänusõnad kõigile tublidele käsitöötegijatele, kes oma panuse andsid.
Kõik sokid, mütsid ja kindad on lastesõbralikest ja looduslikest lõngadest ning neid saab ka masinas pesta.
Idee kinkida Eesti 100. juubeliaastal sündivatele beebidele sokid ja müts sai alguse sotsiaalmeedias, kus käidi välja mõte teha mõni kingitus ka sünnitusmajadele.
Algatuse eestvedaja
Kristiina Randla võttis härjal sarvist ja lõi ettevõtmise “EV100! Teeme koos: sokid ja mütsid vastsündinutele”. Tema suurimaks sooviks oli, et kõik beebid, kes juubeli­aastal sünnivad, saaksid minna koju soki­paari ja mütsiga, mis hiljem võiksid jääda mälestuseks.
“Selle ideega saab mitu head asja ühendatud – Eesti käsitöölised saavad oma käsi­tööd näidata, lapsed soojad sokid ja mütsi,” kirjutas Randla sotsiaalmeedias.
Algatuse eestvedajaks Hiiumaal oli Nele Eller, kelle sõnul olid hiidlased talle teada­olevalt esimesed, kes eesmärgiks seatud arvu sokke ja mütse kootud said. “Eesmärk oli kududa poolsada komplekti – nii palju sünnib keskmiselt siin lapsi, aga meie kudujad olid nii nobedad, et jõudsid isegi rohkem,” selgitas Eller.
Sarnaseid kingitusi on haigla saanud ka varem. Ligi neli aastat tagasi, 2014. aasta märtsis kingiti projekti “Heategu kõige pisematele” raames Hiiumaa haigla sünnitus­osakonnale sokke, papusid, mütse, beebitekke ja muud vastsündinutele vajalikku. Toona olid kinkijateks tosin nobedate näppudega Hiiu naist.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...